Відповідну заяву у мережі оприлюднила представниця МЗС Росії Марія Захарова. На її думку, зображення карти України з окупованим Кримом є "відчайдушною мистецькою акцією".

Читайте також Росія вимагає заборонити форму збірної України на Євро-2020: окупантам допекла карта з Кримом

Захаровій не вгодила форма українських футболістів

Представниця російського МЗС заявила, що прийом, який, на її думку, використовує Україна, не є новим.

Називається тромплей (trompe-l'œil) – спосіб зображення і сукупність технічних прийомів, що створюють ілюзію неможливого, або навпаки – уявлення доступного, відчутного, але насправді неіснуючого,
– заявила Захарова.

Вона додала, що у російській мові є простий аналог цього складного терміну – "обманка".

Також вона розкритикувала гасло "Слава Україні! Героям слава!". Захарова чомусь вважає, що воно – "калька з відомого німецького націонал-соціалістичного вітання".

Нагадаємо, його протягом 20 століття використовували борці за волю України.

Російському боксеру Валуєву форма теж не подобається

Видання "Чемпіонат" пише, що колишній чемпіон світу з боксу росіянин Микола Валуєв теж висловився щодо форми.

"Це спроба політизувати спорт, це некрасиво. Можна припустити, що у Криму проживають громадяни з російським паспортом, які будуть підтримувати збірну України", – зазначив він. Мовляв, "мріяти можна скільки завгодно, але Крим – територія Росії".

Що відомо про Євро-2020

Чемпіонат Європи з футболу 2020 року пройде з 11 червня по 11 липня 2021 року. Він повинен був відбутися в червні – липні 2020 року, але через пандемію COVID-19 в Європі змагання перенесли на рік. Попри перенесення, чемпіонат зберіг назву Євро-2020.