Про це у своєму Facebook повідомив директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Дуже складно порівнювати старі і нові тарифи. Старі тарифи застосовувалися до протранспортованих обсягів і відстані транспортування. Але відносно легко можна порівняти, скільки "Газпром" повинен платити за транзит територією України за старими і новими тарифами,
— зазначив Вітренко.

Він уточнив, що у 2015 році "Газпром" заплатив приблизно 2 мільярдів доларів за транзит близько 67 мільярдів кубометрів газу територією України.

"У 2016 році за той же обсяг транзиту "Газпром" повинен буде заплатити 6,1 млрд доларів. Тобто в три рази, або на 4 млрд доларів більше. Це в рік. Якщо порахувати, наскільки більше "Газпром" повинен заплатити до 2019 року (терміну закінчення дії поточного контракту на транзит), то вийде сума близько 16 млрд доларів", — додав директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України".

Читайте також: Путін знову промахнувся, або чому "Газпрому" без України не обійтись

За його словами, така вартість транспортування розрахована з 110 мільярдів зарезервованих потужностей для "Газпрому".

Такий обсяг зазначений в поточному транзитному контракті, і тому саме такий обсяг оператор газотранспортної системи повинен зарезервувати для транзиту газу "Газпромом". У "Газпрому", таким чином, є економічний стимул максимально використовувати зарезервовані потужності. Наприклад, якщо обсяг транзиту буде підвищено на 64% до 110 млрд кубометрів, "Газпром" повинен буде заплатити всього на 5% (300 млн доларів) більше,
— додав Вітренко.

Він пояснив, якщо Газпром захоче знизити питому вартість транзиту в перерахунку на тисячу кубометрів, він повинен просто збільшити обсяги транзиту через Україну.