"З врахуванням виявлених проблем повторна перевірка українських фабрик можлива тільки у разі принципової зміни позиції української сторони щодо усунення виявлених порушень і відповідного забезпечення шляху заходів перевірки", - сказано на сайті Росспоживнагляду.

Читайте також: Онищенко поскаржився на негостинність Roshen

Серед "виявлених проблем" відомство називає такі: система контролю за якістю на фабриці недостатня; в окремих групах сировини, з яких виготовляють солодощі, не оцінюють рівень вмісту бензопирену і транс-ізомерів жирних кислот; постачальник сухого молока для "Рошен" не входить в реєстр підприємств, яким дозволено поставки в Росію.

Читайте також: Онищенко знайшов у Roshen плісінь і дріжджі, що "не відповідають стандартам"

Також норми, за якими виготовляють цукерки і контролюють їхню якість, створені на базі радянських стандартів. А вони втратили силу в Росії ще у 1996-му, говорить Росспоживнагляд.

До слова, у Росспоживнагляді минулого тижня стався міні-скандал. Його голову Геннадія Онищенка відправили у відставку. Це сталося за дивних обставин: спершу про відставку повідомила російський віце-прем'єр, тоді Онищенко інформацію заперечив, але прем'єр Медвєдєв врешті-решт відповідний документ підписав.