Нагадаємо, 19 жовтня в аеропорту "Жуляни" співробітники НАБУ затримали нардепа Борислава Розенблата, коли той спробував вилетіти в Німеччину. При собі у депутата були золото і діаманти. Згодом, його адвокат Олексій Шевчук наголосив, що у Розенблата не було коштовностей, хоча сам Розенблат підтвердив, що віз золото. Однак назвав це "подарунком для племінниці". Згодом депутата відпустили.

За даними НАБУ, невідкладні слідчі дії (обшук у літаку) було здійснено "з метою врятування майна, яке може мати ознаки речових доказів". При цьому затримання народного обранця не проводилося.

"За інформацією слідства, підозрюваний планував вивезти за межі України засоби комунікації, що могли містити інформацію з приховування слідів раніше вчинених злочинів та спілкування між його учасниками, матеріальні та грошові цінності — предмети раніше отриманої неправомірної вигоди, а також інше майно для унеможливлення його арешту в рамках кримінального провадження. Крім того, детективи мали відомості, що підозрюваний міг при собі мати документи для виїзду за кордон із ознаками підроблення", – йдеться в повідомленні НАБУ.

Читайте також: НАБУ показало відео з обшуку Розенблата у літаку

Окрім того, в Бюро заявили, що вилучили у Борислава Розенблата мобільні телефони, планшет; вироби зовнішньо схожі з коштовностями; платіжні картки, емітовані закордонними банками; паспорт громадянина України для виїзду за кордон та дипломатичний паспорт.

Вилучені під час обшуку коштовності

Щодо дипломатичного паспорту, то в НАБУ стверджують, що Розенблат використав для поїздки саме дипломатичний паспорт, хоч поїздка була приватною. Сам паспорт видали депутату 17 жовтня у відповідь на його звернення нібито для здійснення робочої поїздки до Ізраїлю в період з 18 по 22 жовтня

"Але, з огляду на вилучені при обшуку авіаквитки, в цей час народний депутат планував перебувати у Німеччині. Законність отримання підозрюваним дипломатичного, а також закордонного паспортів перевіряється", – заявили в НАБУ.

Дипломатичний паспорт Борислава Розенблата

Крім того, після проведення обшуку в літаку детективи НАБУ вручили Бориславу Розенблату повістки про необхідність його прибуття до Солом’янського районного суду м.Києва для участі у засіданні з подовження йому обов’язків підозрюваного. Повістка, вручена Бориславу Розенблату 19 жовтня, була вже третьою за останні шість днів.

"Першу повістку йому намагалися в законний спосіб вручити 14 жовтня, другу – за два дні потому. На засідання суду підозрюваний не з’явився, посилаючись на стан свого здоров’я (достовірність цієї інформації наразі перевіряється). Через такі дії підозрюваного суд не зміг своєчасно розглянути клопотання прокурора та прийняти рішення про продовження обов’язків Бориславу Розенблату", – зазначили в НАБУ.

Варто додати, що покинути межі України Розенблат вирішив після того, як з нього зняли електронний браслет.