Про це заявив віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі телеканалу "Дом". Резніков наголосив, що вивчав досвід Хорватії при конфлікті 1991 – 1995 років.

Важливо Федералізація та знищення України, – Резніков про плани Росії

Хорватія досі не розмінувала велику частину території

25 років тому закінчилася війна, а вони досі розміновують свої території. У них досі залишилося близько 500 квадратних кілометрів нерозмінованих територій. До того ж у дуже важкодоступних місцях: скелях, ущелинах, лісовій зоні,
– сказав Резніков.

Вартість розмінування – наразі невідома

Скільки грошей коштуватиме розмінування – поки припускати зарано. За словами урядовця, про конкретні цифри можна буде говорити після деокупації територій та проведення аудиту.

Вони (хорвати – 24 канал) витратили, якщо я не помиляюся, дві цифри звучало, 800 та 900 млн євро — двома траншами за цей весь період було залучено на те, щоб тільки провести розмінування,
– підкреслив Резніков.

Ускладнює ситуацію те, що за припущенням експертів, щільність мін в Україні – значно вища, ніж у будь-якій іншій точці світу. Один день війни означатиме 5 – 6 днів розмінування.

Читайте також Не вірю, що Кремль наважиться, – Резніков про приєднання ОРДЛО до Росії

Україна пропонує розпочати "гуманітарне розмінування"

Зазначимо, що на засіданні Тристоронньої контактної групи Україна запропонувала розпочати до Великодня "гуманітарне розмінування". Зокрема, мовиться, про розмінування ділянок, на яких розташовані кладовища та об’єкти інфраструктури.