Про це на засіданні комітету з питань нацбезпеки і оборони повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький, передає ЛІГА.net.

В основному для окупації Криму було використано 73 тисячі силовиків, які були розгорнуті на території Північного Кавказу, в південному військовому окрузі Росії. З них 12 тисяч — військовослужбовці, а решта - це співробітники МВС, ФСБ, МНС та інших силових структур.

Перший етап окупації Криму — це застосування сил спецпризначення 20-28 лютого 2014 року. Тоді було прийнято рішення про застосування військової сили для анексії Криму і почалося приховане перекидання підрозділів Збройних сил Росії з Росії на територію Криму морським шляхом.

У цей час були захоплені Верховна Рада і будівля уряду Автономної республіки Крим. Також було встановлено контроль над регіональним диспетчерським центром управління повітряним рухом в Криму в Сімферополі, захоплені і блоковані інші об'єкти інфраструктури.

Другий етап (2 — 10 березня 2014 року) — кримське угруповання російських військ приведене до вищого ступеню боєготовності. Також була проведена комплексна розвідувальна операція із залученням кораблів та літаків, щоб уточнити готовність ЗСУ та чергових сил НАТО в Чорноморському регіоні до можливого відбиття збройної агресії. У цей період був перекритий сухопутний кордон Криму.

Третій етап окупації півострова тривав з 10 по 18 березня. У цей період на аеродромі Гвардійське було розгорнуто об'єднаний командний пункт і в районі Джанкоя — передовий командний пункт. Додатково в Криму було зосереджено понад 7 тисяч військовослужбовців, перш за все десантників і сил спецпризначення. Вони були перекинуті на територію АРК морським і повітряним шляхом.

Десантні кораблі Чорноморського флоту Росії, зосереджені в Криму, за інформацією Скібіцького, дозволяли провести морську десантну операцію по всьому чорноморському узбережжю України.

За даними розвідки Міноборони, план керівництва Росії полягав у тому, щоб спровокувати Україну на застосування Збройних Сил у Криму проти цивільного населення і підрозділів російських військ, що дозволило б Росії у відповідь почати повномасштабну агресію.

Читайте також: Російські війська могли дійти до Києва за пару годин у 2014-му, — Пашинський