На що я звернув увагу у цьому інтерв'ю.
Читайте також: Луценко нахабно збрехав про догану Горбатюку
1. Справа Шеремета. Генпрокурор ніяк не бачить залякування. Тому статтю не кваліфікують як тероризм. Мовляв, "слідчих так вчили". Без коментарів.
2. Справа Гандзюк. Висновки робити рано. Перевіряється конфлікт з Антощуком (поліцейський, з якою в активістки був конфлікт). Аргумент про те, що він півроку як покинув Херсон і працює в Центральному апараті глобально звучить непереконливо. Ідея щодо спроб розхитати ситуацію на Півдні та Сході, як на мене, є реалістичною. По цій справі, думаю, Луценко зацікавлений у пошуку правди. До слова, справа Ноздровської досить нормально розслідується.
3. А тепер – про сумне життя прокурорів. "Прокурор з Луганської області, який вийшов з-під окупації, не взяв 100 тисяч баксів" і інші прокурори, що не взяли хабарі від 50 тисяч доларів. Думаю, журналісти написали би про це, якби прокурори фіксували спроби дачі хабара та називали їх справи.
4. Питання про взаємовідносини з урядом одразу лягли в площу боротьби з контрабандою.
Юрій Віталійович критикує "не ті методи", хоч вони і принесли 4 мільярди гривень у бюджет минулого місяця.
Також впадало в очі як Луценко критикує Сердюка, якого особисто брав на роботу в 2017 році, незважаючи на критику активістів, які говорили про участь Сердюка в "схемах".
Не виключаю, що "ховаючись по лікарнях", Сердюк далі продовжує неформально вирішувати питання. Щодо тканин, які знайшли на "7-му кілометрі" – вони так само можуть бути з легендарного "сумського складу" Сердюка, який "хлопнув" Продан (голова ДФС) "не тими методами". Тканини ж знайшли вже в Україні, отже, митний контроль вони таки пройшли, а проблемою є їх продаж за кеш без касових апаратів - це вже питання до податкового кодексу.
Склалося враження, що ідея з залученням Нацполіції до боротьби з контрабандою дуже вже не подобається Юрію Віталійовичу, хоча він як ніхто мав би тішитися такому подвійному контролю. Можливо, звідси така енергія до теми та присвячення їй окремого брифінгу.
5. Ну і про вибори. "Курс президента має бути тим самим: повна державна незалежність, територіальна цілісність, сильна боєздатна армія, вступ у ЄС та НАТО, знищення залишків тоталітаризму в управлінні країною". Абсолютно підписуюся під словами Луценка. А гра словом "курс" прямо показує на те, що команда Порошенка бачить своїм конкурентом Юлію Тимошенко.
До речі, у частині про вибори Луценко дуже чітко назвав імена Яценюка та Гройсмана як людей, які не дали розвинутися його ідеї про єдину центристську партію. А сам похвалився, що дає Порошенку різні "рецептики".
Дуже сподіваюся, що ці "рецептики" не мають в плані використання потуг прокуратури.
Читайте також: Луценко назвав умови, за яких піде у відставку