Про це розповіла журналістка, історикиня мистецтва Оксана Семенік.

Цікаво Поряд з ним почувався в абсолютній безпеці: 10-річний художник розповів про зустріч із Залужним

Рєпіна та Айвазовського визнали українськими митцями

Семенік розповіла, що Метрополітен нарешті визнав Іллю Рєпіна українським художником. Біля портрета письменника Всеволода Гаршина, який зберігається в галереї, з'явився напис, що це робота українця.

Варто зауважити, що Рєпін походить із козацького роду на прізвисько Ріпа. Митець народився у 1844 році в слободі Осинівка біля Чугуєва Харківської губернії. Він навчався в Петербурзькій академії мистецтв і писав свої картини у Російській імперії.


Рєпіна визнали українським художником / Фото з фейсбуку Оксани Семенік

Варто прочитати В Естонії створили гігантську скульптуру Зеленського у стилі Статуї Свободи

Івана Айвазовського, відомого своїми морськими пейзажами, також визнали українцем. Біля картини "Корабель у місячному світлі" теж вказали справжнє походження митця.

За Айвазовського порадію окремо, бо перший мій справжній досвід з мистецтвом – це Феодосійська картинна галерея. Мене так вразили ті роботи, що я досі пам'ятаю дуже живо ту галерею. А улюбленою книжкою був каталог з цієї галереї. І як же я мрію потрапити туди знову і щоб всі роботи бути на місці,
– зазначила Семенік.

Айвазовський народився у Феодосії у 1817 році в сім'ї вірменського крамаря. Родина художника переїхала до Криму з Галичини в 1812 році, куди його предки прибули колись із Західної Вірменії.

Айвазовський також навчався у Петербурзькій академії мистецтв, тому його часто називали російським художником. Однак митець жив і працював у Криму, де й писав свої відомі марини.


Айвазовського також визнали українським митцем / Фото з фейсбуку Оксани Семенік