Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Читайте також: Затримання Саакашвілі: онлайн

Як зазначає експерт, нинішня ситуація може додати Саакашвілі політичних балів, кристалізує його групу підтримки. Хоча не поверне йому рейтинги дворічної давнини. Водночас, вважає Давидюк, в Україні дуже насичене політичне життя, і навіть такі події не надто вплинуть на громадян. Вони стають в один ряд і створюють картинку великого політичного дня.

Це паралельна політична гра, яка стосується винятково політичного класу. Це не конфлікт широких суспільних мас, а Порошенка із Саакашвілі. Це може бути особиста образа Порошенка за те, що він спочатку дав громадянство Саакашвілі, а той йому відповів таким ляпасом,
– зауважує Микола Давидюк.

При цьому, розповідає політолог, ситуація проясниться, коли Саакашвілі висунуть звинувачення, потім має бути суд. Хоча, за словами фахівця, є інформація, що Грузія не хоче бачити в себе Саакашвілі.

Читайте також: З'явилося кумедне відео, як СБУ знімала Саакашвілі з даху

"Українській владі потрібно думати, куди ж депортувати Саакашвілі. Посадити його у в’язницю не вигідно Порошенку. Тому що це буде постійне нагадування режимності його політики", – переконаний Микола Давидюк.

Також, на думку експерта, операція спланована з моменту прориву Саакашвілі через українсько-польський кордон. Зокрема, попередньо було зачищено майже все оточення Саакашвілі. Хоча, говорить політолог, якби в країні відбувалася шалена боротьба з корупцією, то затримання Саакашвілі сприймали б більш спокійно.

"Якби кожного дня виносили судові вироки корупціонерам, а громадяни б знали, що є чесний суд, який у всьому розбереться, то на ситуацію з екс-президентом Грузії звернули б менше уваги. Картинка з обшуками і затриманням Саакашвілі підсилює відсутність чесних судів, боротьби з корупцією і вплив силових органів у державі. Це погіршить міжнародний імідж Порошенка", – наголосив Микола Давидюк.

Нагадаємо, вранці 5 грудня Генеральна прокуратура спільно із Службою безпеки України прийшли з обшуком до Міхеїла Саакашвілі. Адвокат політика повідомив, що його затримали на даху і вивели з будівлі. Біля будинку політика в Києві перебувають його прихильники та більше сотні поліцейських. Активісти зводять барикади, почались сутички з поліцією.