Українець французького походження Мішель Терещенко став мером Глухова восени 2015 року. Але француз не врахував особливостей національного керування містом – кумівства, кругової поруки, жаги до влади окремих політичних сил.

Два роки в кріслі мера перетворилися на жорстке протистояння із так званими колишніми. Дійшло уже до криміналу. Завезені тітушки перетворюють засідання Глухівської міськради на циркову виставу. Колишня влада мертвою хваткою вчепилася у нового очільника міста, адже битися є за що. І поки опоненти встромлюють палиці у колеса меру-французу, не гребуючи криміналом, поліція виявляє показову безпорадність.

Читайте також: Як Ірпінь перетворюється на суцільний будмайданчик: резонансне розслідування

За час мерської каденції, "невідомі" спалили авто дружини Терещенка Олени та склад із 200 тонами сировини для виробництва тканини. Члену міськвиконкому Віктору Гришку, який боровся проти реконструкції історичного будинку під магазин секонд-хенду, автівку перетворили на металобрухт прямо на власному подвір’ї.

Поліція досі не опитала по жодній справі навіть свідків. Проте, як тільки мова заходить про "кримінал" з боку Терещенка – цим займаються слідчі групи у 5-7 поліцейських. За незадеклароване вчасно авто глухівському меру довелося пройти через кілька судових засідань, "вкрай важливою справою" займалися усі правоохоронні органи понад півроку, аби врешті оштрафувати Терещенка на 1700 гривень.

В цей самий час противники мера воліють не помічати, що в місті усі закупівлі, дорожче за 5 тисяч гривень, відбуваються через "ПроЗорро", а в центрі міста ремонтуються дороги та уперше за 25 років укладаються тротуари.

Хто стоїть за капостями проти Терещенка, скільки корупційних грошей з міського бюджету втратили колишні регіонали та як, попри весь спротив, Мішель Терещенко збирається перетворити Глухів у європейське місто – дивіться у розслідуванні.