Розкіл у "ЛНР"

За його словами, картина протистояння в "ЛНР" почалась вже доволі давно – відразу після захоплення території. "Казацький" сепаратизм пішов у розріз із планами тих структур, котрі стоять за козацьким рухом в Росії, тобто ФСБ. Побачивши, що "казацтво" набуває певної незалежності та непідконтрольності від Кремля та від місцевих ватажків, почався процес брудного фізичного усунення.

"Основне заняття російських кураторів – це створення жорсткої вертикалі підпорядкування та створення спеціальних структур "ЛНР". Але насправді вони займаються віджаттям бізнесу, вивозом металобрухту та українського вугілля на територію Росії і трафіком зброї", — розповів Снєгирьов.

Бандитський бізнес

Після усунення "казацьких" лідерів, як розповів активісті, поле діяльності бандитів розширилось. Але, разом тим, "казаки" теж не сидять осторонь – зафіксовано, що "казацький" снайпер знищив російського спецпризначенця, який був одним із кураторів кримінального бізнесу.

Якщо буде дотримання мінських угод та припинення вогню, то зачистка "казацьких" угрупувань дасть Україні гарантію, що нарешті блокпости та місця розташування не будуть піддаватися вогню,
— розповів Снєгирьов.

Ударні групи бойовиків

Новина про створення трьох основних груп бойовиків, які готуються до атаки, на думку активіста, є дуже серйозною. Перемир'я було використано по максимуму як росіянами, так і їх поплічниками в "ДНР" та "ЛНР" для створення жорсткої вертикалі підпорядкування.

"Єдина можливість перемогти, і що дуже боляче – саме бойовики показують нам якою має бути армія – це жорстке підпорядкування, зведеність у єдине командування, батальйонний та бригадний принцип комплектування і накопичення сил, важкої техніки, боєзапасів на напрямках стратегічного наступу", — розповів Снєгирьов.

Тренувальні табори бойовиків

Наявність тренувальних таборів бойовиків у Ростовській області свідчить про намір Росії розширювати зону конфлікту.

Ті території, де є бази підготовки бойовиків, вони вважають своїми тиловими базами,
— сказав Снєгирьов.

Вся база інфраструктури та підготовки бойовиків вже перенесена на наші території.