На цьому наголосив генсек НАТО Єнс Столтенберг під час відкриття Громадського форуму НАТО 11 липня, інформує 24 Канал. Зокрема, Столтенберг упевнений, що НАТО ухвалить серйозні рішення щодо України.

Дивіться також У Білому домі підтвердили зустріч Зеленського і Байдена і назвали дату

На питання: чи можливо таке, що Україна отримає запрошення до НАТО, він відповів, що наразі йде завершальна робота щодо підсумкової заяви.

Ми зараз фіналізуємо комюніке, різні елементи будуть у ньому, потім ви можете прочитати їх. Будьте певні, там буде сильне повідомлення для України,
– заявив Столтенберг.

Україна близька до НАТО

За його словами, Україна наблизилась до НАТО і "настав час відобразити це в усіх рішеннях Альянсу".

"Ми маємо стояти за Україну стільки, скільки триває війна. Це повідомлення від Альянсу, відколи почалася війна. І треба пам'ятати, що війна почалася з 2014 року, а в 2022 році сталось повномасштабне вторгнення. Ми допомагали Україні з 2014 року. Я впевнений, що наші учасники підтвердять, що Україна стане членом НАТО", – зазначив Столтенберг.

Також за словами генсека, НАТО має багаторічну програму, щоб Україна володіла силами Альянсу.

У нас буде погоджувальна зустріч завтра, ми обговоримо ухвалення рішень. Україна пройшла довгий шлях з 2008 року, коли ми ухвалили ПДЧ,
– акцентував Столтенберг.

Він вкотре висловив думку, що у випадку, якщо російський диктатор Путін виграє Україну, це стане крахом не лише України, а й усього світу.

Коротко про можливі рішення у Вільнюсі

  • Упродовж кількох тижнів США, Велика Британія, Франція та Німеччина обговорювали питання гарантій безпеки з Україною, а також зверталися до країн-членів НАТО, а також ЄС та "Великої сімки".
  • Однак досі залишається інтригою, чи отримає наша країна політичне рішення від союзників щодо вступу в Альянс, чи партнери запропонують інший сценарій, на кшталт ізраїльського.