Про це заявив голова фракції Олег Березюк після засідання Проводу партії.

"Провід партії "Об’єднання "Самопоміч" ухвалив: визнати неможливим подальше перебування "Об'єднання "Самопоміч" в союзі з політичними силами, які стали учасниками олігархічного перевороту в парламенті і припинити участь в парламентській коаліції", — зачитав заяву Березюк.

Крім того, "Самопоміч" ініціюватиме зміни закону про вибори з метою проведення наступних виборів на основі відкритих виборчих списків.

Березюк також додав, що фракція "Об’єднання "Самопоміч" готова покинути будь-які посади, які наразі у неї є, зокрема, посаду віце-спікера, яку займає Оксана Сироїд.

"Особливо цинічно, що такий союз оформився напередодні річниці розстрілу патріотів на Майдані та трагічних подій під Дебальцевим", — йдеться у заяві на сайті партії.

Враховуючи це, Провід партії Об’єднання "Самопоміч" ухвалив:

— визнати неможливим подальше перебування Об’єднання "Самопоміч" в союзі з політичними силами, які стали учасниками олігархічного перевороту в парламенті та припинити участь в парламентській коаліції;

— ініціювати створення платформи для об’єднання експертних та громадських середовищ на національному та регіональному рівнях з метою узгодження спільних позицій щодо Конституції України, економічного розвитку та зростання добробуту людей, реформ в ключових галузях та розробки плану дій для досягнення цих цілей.

— фракції Об’єднання "Самопоміч" ініціювати зміни до Закону України "Про вибори" з метою проведення наступних парламентських виборів на основі відкритих виборчих списків;

Декларуємо готовність підтримувати ті законопроекти нової коаліції та Президента України, які будуть сприяти обороноздатності країни, європейській інтеграції та зростанню добробуту людей.

Звертаємось до тих депутатів-членів фракції Блоку Петра Порошенка та "Народного фронту", які вважають для себе неприйнятною участь в організації цементування влади клептократії та олігархії, вийти зі своїх фракцій, чітко задекларувати свою позицію та спільно координувати дії для захисту парламентаризму в Україні.

Нагадаємо, 17 лютого Юлія Тимошенко оголосила про вихід фракції "Батьківщина" з коаліції після провалу голосування про висловлення недовіри уряду Арсенія Яценюка. Ще раніше з коаліції вийшла Радикальна партія Олега Ляшка.