Про це сказано у резолюції партії "Об’єднання Самопоміч", яку ухвалили на позачерговому з’їзді у Харкові.

Клептократія та олігархія не лише утримала свої позиції в країні, але й розпочала реванш, виступаючи тим самим головним союзником російського агресора у його війні проти України. Ми вважаємо, що така ситуація в країні є питанням національної безпеки і вимагає негайного втручання.

Як сказано у тексті, уряд не лише зберіг багатомільярдні корупційні схеми, більше того, подекуди Кабмін сприяв появі нових.

"Враховуючи це політична партія Об’єднання "Самопоміч" вважає, що відставка уряду Арсенія Яценюка є єдино можливою і цивілізованою оцінкою діяльності цього складу Кабінету Міністрів. Це єдиний спосіб запобігти формальному розвалу парламентської коаліції, призначенню нових парламентських виборів, які можуть стати серйозним випробуванням для країни", — сказано у тексті резолюції.

Відтак, фракція Об’єднання "Самопоміч" у Верховній Раді має ініціювати створення комісії щодо вивчення діяльності Кабінету міністрів під керівництвом Арсенія Яценюка.

"Вимагаємо також від Президента України негайного звільнення Генерального прокурора України Віктора Шокіна, який перетворює власне відомство в зброю для політичних репресій", — рішуче заявили у партії.

Також, Об’єднання "Самопоміч" вимагає повного оновлення складу ЦВК.

У "Самопомочі" заявляють, що Конституція України потребує змін.

"Однак ініційовані сьогодні Президентом України зміни до Конституції не є продуктом українського народу і не відповідають інтересам української держави. Такі зміни під гаслом децентралізації дискредитують саму ідею місцевого самоврядування. А особливий статус територій Донбасу, які перебувають під фактичною окупацією Росії, загрожують подальшому існуванню України як держави", — сказано у тексті резолюції.

У "Самопомочі" переконані, Росія окупувала частину України для того, аби змусити український парламент змінити Конституцію і таким чином зруйнувати Україну із середини.

"Самопоміч" звертається до фракції у парламенті з вимогою ініціювати розслідування обставин, які спричинили анексію Криму, окупацію частини Донбасу, воєнну трагедію під Іловайськом та воєнну поразку під Дебальцевим, а також укладення мінських домовленостей. "Самопоміч" наполягає на тому, що правдива інформація про такі обставини має бути публічною, а особи причетні до прийняття відповідних рішень мають бути притягнуті до відповідальності", — заявили у партії.

"Самопоміч" також вимагає від президента зупинити спроби провести зміни до Конституції, які не відповідають інтересам українського народу.

Партія "Самопоміч" ініціює процес створення нової Конституції для України. Оновлена Конституція має базуватись на таких засадах:

  1. Парламент мають формувати правдиві українські, а не олігархічні політичні партії, з прозорим фінансуванням;
  2. Вибори до парламенту мають відбуватися за пропорційною системою на основі відкритих списків;
  3. Повнота виконавчої влади має належати уряду, підконтрольному парламенту;
  4. Основою місцевого самоврядування мають бути сильні і фінансово спроможні громади;
  5. Судову владу має здійснювати оновлений і незалежний від політичного впливу суддівський корпус.

Нагадаємо, Об’єднання "Самопоміч" розпочало збір підписів за відставку чинного Кабінету Міністрів та закликає громадськість доєднатися до ініціативи.