Як розповів глава Офісу Президента, лідери G7 планують ще більше розширити санкції, щоб максимально обмежити доступ країни-агресорки до ключових промислових ресурсів, послуг і технологій.

Важливо Війна в Україні має завершитися до зими, – Зеленський звернувся до лідерів G7

Також під прицілом опинилися російські ланцюги постачання сектору оборони.

Україна отримає додаткові гроші

Єрмак пояснив, що політикам вдалося досягти домовленості у тому, що гроші від підвищення мита на російський експорт будуть передані Україні. До того ж вони домагатимуться дозволу використовувати доходи, отримані від будь-яких нових мит на російські товари, на допомогу Україні, щоб гарантувати, що Росія заплатить за війну".

США запровадять вищі тарифні ставки на понад 570 груп російської продукції вартістю приблизно 2,3 мільярда доларів для Росії.

Доходи Росії зменшаться

Лідери G7 також готові обмежити доходи Росії, зокрема від золота.

Очікується, що Міністерство фінансів США ухвалить рішення про заборону імпорту нового золота в США, що перешкоджатиме участі Росії на офіційному ринку золота.

Будуть запроваджені санкції проти осіб, які несуть відповідальність за порушення прав людини, включаючи воєнні злочини, спроби змінити владу в Україні на нелегітимну та за крадіжку українського зерна,
– додав Єрмак.

G7 візьме на себе зобов'язання допомогти Україні покрити короткостроковий дефіцит бюджетного фінансування, включаючи зобов'язання Сполучених Штатів у розмірі 7,5 мільярдів доларів.

"Лідери візьмуть довгострокові зобов'язання щодо забезпечення безпеки, а також фінансової, гуманітарної, військової та дипломатичної підтримки України. Нашу країну мають забезпечувати сучасним озброєнням та підтримувати оборону", – підсумував глава ОП.

Лідери G7 обговорюватимуть "план Маршалла" для України

Олаф Шольц – канцлер Німеччини – наголосив, що Україні потрібен "план Маршалла". Зокрема, це питання обговорять під час саміту G7.

За словами Шольца, відбудова України – питання поколінь. Канцлер Німеччини пригадав свій візит до Ірпеня. Шольц наголосив, що побачене нагадало йому міста після Другої світової війни.

У Німеччині стартував саміт G7: дивіться відео