Росіянам таки вдалося домогтися доставлення своїх товарів на Шпіцберген. МЗС Норвегії навіть озвучила схему, за якою це було зроблено.

Читайте також Бліцкриг Путіна провалився, але його мета – геть інша

Як вантаж росіян пропустили на Шпіцберген

Представниця МЗС Норвегії Ане Хавардсдатте повідомила про те, що товари росіян, які кілька тижнів простояли на кордоні, успішно вирушили на Шпіцберген. Їх не просто пропустили, а й доправили до місця призначення.

Як з'ясувалося, два російські контейнери пропустили через кордон Норвегії 2 липня. 5 липня вони вже прибули у Лонґ'їр у провінції Свальбард.

Хавардсдаттер заявила, що насправді Норвегія ніколи не мала на меті затримувати вантаж. Єдиною проблемою було те, що контейнери були на вантажівці з російськими номерами. Через санкції машина просто не могли в'їхати на територію Норвегії. Коли ж товар переклали у норвезьку вантажівку – проблема з санкціями нібито зникла.

У Норвезькому МЗС заявили, що вважають справу вичерпаною. Також там повідомили, що діяли у співпраці з російською владою, а проблема вирішилася нібито через комунікацію, а "погрози росії тут ні до чого".

Нагадаємо, після того, як Норвегія заблокувала російський товар на кордоні, окупанти пошкодили важливий кабель норвежців у морі, а потім погрожували "повернути" собі частину Баренцевого моря.

Дивіться також – Токаєв більше не хоче бути союзником путіна: відео