Через початок мовлення "Першого незалежного" Служба безпеки України вже звернулася до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Актуально "Належать другу": Медведчук каже, що нібито не причетний до заблокованих каналів Козака

Заступник голови Нацради Валентин Коваль повідомив, що лист із попередженням про загрози СБУ направила усім службам та представникам відомства.

У нашій системі документообігу є лист від Служби безпеки України про можливі загрози інформаційній безпеці у зв’язку з початком мовлення Першого незалежного у цей день,
– заявив Коваль.

Посадовець наголосив, що СБУ не має повноважень вимкнути мовлення телеканалу.

Однак якщо "Перший незалежний" продовжить діяльність заблокованих "12 Україна", ZIK та NewsOne, тоді відповідне звернення можуть направити до операторів супутникового зв'язку та провайдерів програмної послуги.

"Нацрада не зверталась до провайдерів, лише інформувала своїх представників на місцях, а вони вже могли звернутись безпосередньо до провайдерів з інформацією. Але офіційних вказівок про припинення мовлення від регулятора не було", – додав Коваль.

"Перший незалежний": що відомо

  • За даними ЗМІ, телеканал "Перший незалежний" Медведчук викупив в екссвободівця Ігоря Кривецького.
  • Розпочати своє мовлення телеканал може вже у квітні 2021 року.
  • Керувати "Першим незалежним" новим каналом буде Олексій Семенов, який раніше був продюсером "112 Україна", NewsOne та "Прямого".