СБУ проводить контррозвідувальні заходи на об'єктах УПЦ МП у Полтавській області. Правоохоронці завітали до Мгарського Спасо-Преображенського чоловічого монастиря Полтавської та Миргородської єпархії УПЦ та єпархіального управління Кременчуцької та Лубенської єпархії УПЦ.

Читайте також Будуть переконувати у переслідуванні, – релігієзнавиця про "церковний санкційний список" РНБО

СБУ проводить "безпекові заходи" на об'єктах УПЦ МП

Працівники СБУ зазначили, що враховуючи збройну агресію Росії, відповідні заходи проводяться для того, аби релігійні громади не слугували осередком "русского міра", а також для того, щоб убезпечити населення від провокацій і терористичних актів.

За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень для виявлення осіб, які можливо причетні до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України, та предметів, заборонених до обігу.

Заходи проводяться спільно з Національною поліцією у межах системної роботи Служби безпеки України з протидії підривній діяльності російських спецслужб у нашій державі.

Що цьому передувало

  • Останні декілька тижнів СБУ проводить обшуки на об'єктах УПЦ Московського патріархату по всій Україні.
  • У результаті слідчих дій, правоохоронці виявляли "велику кількість антиукраїнських матеріалів", а також документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.
  • Зазначимо, що УПЦ МП раніше закликали "не розпалювати внутрішню війну", а звинувачення у колабораційній діяльності на адресу деяких священників є "недоведеними та безпідставними".
  • 2 грудня Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО від 1 грудня про санкції щодо афілійованих з центрами впливу в Росії релігійних організацій.
  • Президент України постановив, що контролювати виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України повинен секретар РНБО Олексій Данілов.