Відповідний указ №820 опублікували на сайті Офісу Президента. Володимир Зеленський підписав його 1 грудня. З того дня він і набув чинності.

Зауважте РНБО ухвалила жорстке рішення щодо російських церков в Україні

Що передбачає указ Зеленського

Своїм указом президент України увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року про:

  • окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні;
  • та застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, тобто санкцій.

Володимир Зеленський постановив, що контролювати виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України повинен секретар РНБО Олексій Данілов.

Яке жорстке рішення ухвалила РНБО щодо російських церков в Україні

Рада національної безпеки і оборони України 1 грудня вирішила доручити Кабміну протягом 2 місяців внести на розгляд Верховної Ради проєкт закону про заборону діяльності, пов'язаних з Росією, релігійних організацій.

Окрім того, РНБО вирішила доручити:

  • Кабміну протягом 2 місяців – перевірити, чи релігійні організації мають правові підстави та чи дотримуються умов користування майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника;
  • Державній службі України з етнополітики та свободи совісті за той же час – провести релігієзнавчу експертизу статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв'язку з Московським патріархатом. За необхідності – вжити передбачених законом заходів;
  • СБУ, поліції та іншим органам, які компетентні у сфері нацбезпеки, – активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України.

Також Рада національної безпеки і оборони України вирішила підтримати внесені СБУ пропозиції щодо застосування персональних санкцій. Окрім того, застосувати персональні санкції до певних фізичних осіб, згідно з додатком рішення РНБО.

Забезпечити реалізацію та моніторинг санкцій мають Кабмін та СБУ разом з Нацбанком.

Зауважте Гарантуємо духовну незалежність, – Зеленський звернувся до українців

Важливі новини щодо УПЦ МП

Важливо Паша "Мерседес" і удар по п'ятій колоні: чому СБУ лише зараз взялася за агентів "русского міра"

Дивіться також – СБУ обшукала монастир УПЦ МП на Закарпатті: відео