Правоохоронці виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур. За даними джерел 24 каналу, обшук проводили у консисторії (адміністрації єпархії).

До теми Методички з Москви та російське громадянство: СБУ обшукала УПЦ МП у Чернівцях

СБУ прийшла з обшуками до Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП)

Правоохоронці навідалися до керівника єпархії, в келії митрополита Чернівецького і Буковинського Мелетія, де він постійно проживає. Зазначають, що саме він є найбільш імовірною кандидатурою на посаду архієрея УПЦ МП замість Павла.

Джерела повідомляють, що під час обшуку правоохоронці заскочили в момент фізичної близькості секретаря Чернівецької єпархії УПЦ МП архімандрита Никиту (Сторожука) з хлопцем, який співає в місцевому хорі.

Нагадаємо, що архімандрита Никиту додали у базу "Миротворець" 1 травня 2020 року.

Серед причин внесення архімандрита Никити до бази "Миротворця" – вчинення провокацій, маніпуляція інформацією й участь у дестабілізації суспільного життя в Україні. Також клірика УПЦ МП вважають противником незалежності українського православ'я від РПЦ.


Архімандрит Никита / Фото надане 24 каналу


СБУ провела обшуки в Чернівецько-Буковинській єпархії УПЦ (МП) / Фото надане 24 каналу


Обшуки відбулися у консисторії адміністрації єпархії / Фото надане 24 каналу

Що відомо про обшуки СБУ

  • 25 листопада служба безпеки провела контррозвідувальні заходи на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП). Правоохоронці викрили листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують "методички" щодо "особливостей" проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення.
  • Представники РПЦ ставили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та ситуації на фронті. Від священників УПЦ вимагали заперечувати збройну агресію Росії, розповідати про нібито утиски "московської церкви".
  • Правоохоронці також виявили склади з оптовими партіями прокремлівської літератури, яка вихваляє Росію та закликає підтримати окупантів.
  • Під час огляду комп'ютерів керівництва єпархії виявили фотокопії посвідчень загарбників, які брали участь у бойових діях проти українських військ. Серед таких документів – посвідка "героя Росії", підписана міністром оборони Росії за "захоплення Криму" у 2014 році.

Важливо – Що знайшла СБУ в Києво-Печерській лаврі: дивіться відео