Як розповіли у СБУ, зрадник передавав розвіддані про плани і діяльність ЗСУ, українських правоохоронних органів і спецслужб.

Важливо СБУ ідентифікувала всіх колаборантів, які долучилися до "мвс росії" на Запоріжжі

Окупанти використовували цю інформацію для передислокації власних підрозділів з метою захисту їх від артилерійських ударів ЗСУ. Крім того, ці дані росія використовувала для:

  • планування диверсій,
  • масованих артилерійських і прицільних ракетних обстрілів по стратегічних об'єктах міста.

За даними слідства, зрадником є колишній посадовець Харківської міської ради. Він був завербований кадровим співробітником фсб, який сам вийшов на нього. За завданням ворога він влаштувався в українську спецслужбу невдовзі після широкомасштабного вторгнення росії.

В обмін за співпрацю ворог надав "кроту" гарантії безпеки для нього і його родини, якби росії вдалося захопити регіон.

СБУ спіймала зрадника

Правоохоронці затримали зрадника "на гарячому" – після того, як він попросив представника спецслужб росії завдати удару по об'єкту, де розташований особовий склад СБУ.

Як би не намагалась росія плести свою агентурну мережу в різних органах влади, ми системно протидіємо цьому. Сьогодні – це стало одним з пріоритетів СБ,
– підкреслив в.о. голови СБУ Василь Малюк.

Наразі зраднику повідомили про підозру статтею про державну зраду та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

СБУ ідентифікувала всіх колаборантів, які долучилися до "мвс рф" на Запоріжжі: дивіться відео