Про це прем'єр-міністр заявив сьогодні на засіданні Кабінету міністрів.

Це питання національної безпеки, коли в силу різних подій щодо так званої перевірки Україна втратила можливість закуповувати вугілля в інших країнах світу, крім Росії і з територій, які контролюються ЛНР і ДНР. Я прошу Службу безпеки невідкладно розібратися в ситуації, хто стоїть за питанням переділу вугільного ринку,
— сказав Яценюк.

У свою чергу міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Продан зазначив, що країну загнали в ситуацію, коли вона змушена купувати вугілля або у Росії, або у терористів, оскільки постачальник з ПАР прийняв рішення припинити поставки вугілля в Україну.

За його словами є загроза того, що "ми не зможемо пройти осінньо-зимовий період", оскільки всі інші компанії тепер з осторогом ставляться до спроб України знайти альтернативні джерела поставок вугілля.

Нагадаємо, для уникнення репутаційних ризиків Steel Mont Trading Ltd має намір зменшити постачання вугілля південноафриканського походження із запланованих 1 млн тонн до 0,5 млн тонн.
Як відомо, згідно з контрактом про поставки вугілля з Південно-Африканської Республіки в Україну, ціна однієї тонни вугілля становить 86 доларів.