Як повідомили в прес-службі СБУ, правоохоронці встановили та затримали проросійських пропагандистів у Київській, Львівській, Черкаській, Хмельницькій, Харківській, Чернігівській, Івано-Франківській, Дніпропетровській та Сумській областях.

Злочинці поширювали у заборонених російських соціальних мережах "ВКонтакте" та "Одноклассники" заклики до повалення конституційного ладу, державної влади та порушення територіальної цілісності в країні.

Зокрема, мешканець міста Ватутіне на Черкащині поширював на власних сторінках у соцмережах антиукраїнські матеріали. Пропагандиста затримали на Київському залізничному вокзалі під час повернення з Москви.

Читайте також: The Ukrainians, Nimses та інші: чи мають майбутнє українські розробки

У Києві активний учасник антиукраїнської сепаратистської організації створив низку ресурсів у соцмережах, які використовував для закликів до захоплення державної влади, поширення антиукраїнських матеріалів, підтримки військової агресії РФ проти України.

На Львівщині пропагандист створив розгалужену мережу веб-ресурсів та спільнот у соціальних мережах –понад два десятки сторінок. На них чоловік розміщував заклики до захоплення державної влади та поширював антиукраїнські матеріали на підтримку військової агресії РФ проти України.

Читайте також: Справи проти адміністраторів "ВКонтакте" та "Однокласників": в СБУ назвали число

В СБУ повідомили, що всіх агітаторів фінансували російські спецслужби. Під час обшуків вилучили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої з доказами отримання завдань від російських кураторів та розміщення антиукраїнських матеріалів.