Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Згідно повідомленням, російські спецслужби вербували закарпатців у Москві під прикриттям громадської організації. Під час "семінарів" та "конференцій" куратори відпрацьовували жителям регіону завдання, зокрема проведення агітації на підтримку автономізації Закарпатської області.

"Співробітники спецслужби задокументували протиправну діяльність одного з керівників громадської організації – колишнього співробітника спецслужб РФ. У 2015 році він завербував декількох мешканців Закарпаття, які за гроші погодилися брати учать у перекритті в регіоні доріг, проведенні протестних акцій проти мобілізації, а також мітингів на підтримку автономізації області, створення фейкової республіки "Підкарпатська Русь", – мовиться у повідомленні СБУ.

Там додали, що оперативники спецслужби встановили, що куратор передавав агентам інструкції, в яких описувалися деталі організації необхідних Кремлю протестів – від місця проведення, кількості людей – до тексту лозунгів і вимог.

Читайте також: В СБУ показали цікаві знахідки із зони АТО

Дії громадянина Росії слідчі Управління СБУ в Закарпатській області кваліфікували за ч. 3 ст. 110-2. Чоловік оголошений в розшук. Щодо нього розпочато спеціальне досудове розслідування, оскільки він постійно перебуває в Росії.