Куполоподібні будівлі на зворотній стороні Місяця — так виглядатиме перша космічна база землян. Над проектом під назвою "Місячне село" працює Європейське космічне агентство. Якщо все вдасться реалізувати, там зможуть працювати вчені із різних країн світу.

Зводитимуть поселення люди і роботи. Спочатку туди запустять місяцехід. Він створить спеціальний купол, аби захистити астронавтів. Будівництво обійдеться не так вже й дорого, кажуть автори ідеї. Для будівель хочуть використовувати "місцеві" матеріали — місячний ґрунт, метали та лід, а також технології 3D-друку.

Поряд із "селом" видобуватимуть корисні копалини. А потужні телескопи дозволять краще розгледіти найвіддаленіші куточки Всесвіту. Буде тут і космодром, з якого кораблі зможуть літати на інші планети.

Науковцям треба вирішити ще чимало проблем — як захистити "село" від космічної радіації, метеоритів і екстремальних температур. Однак, вже зараз космічне агентство почало обговорювати проект з іншими країнами.

Читайте також: Космічний проект вихідця з України має шанси висадитись на Місяці

Більше того, поселення на Місяці могло б замінити Міжнародну космічну станцію. Адже термін експлуатації орбітального комплексу спливає менш, ніж за десять років. Науковці кажуть: якщо все піде за планом, то вже у 30-х роках на супутнику Землі обживатимуться перші люди.