Під час зустрічі українських популяризаторів читань "Українська книга: після війни, геть від Москви" Іван Богдан заявив, що жінки нібито витрачають на книжки кошти, які їм дають чоловіки. Про це повідомляє 24 канал.

До теми "Витерла об нас свої берці": снайперка Жанна д'Арк поскандалила з блогеркою Сашею Бо

Що трапилось

У СЕО Yakaboo запитали, як наразі виглядає середній український читач і взагалі – хто він. Іван Богдан заявив, що статистику слухати нікому не цікаво, проте сказав, що більше книг купують жінки.

При цьому він одразу додав, що фінанси, які витрачають жінки на книги, вони начебто беруть у своїх чоловіків.

Більше купують жінки. Ну, як завжди, витрачають кошти, які заробляють чоловіки,
– сказав гендиректор Yakaboo.

Зауважимо, що серед спікерів зустрічі були 2 жінки.

Реакція клієнток видавництва

Слова Івана Богдана зачепили багатьох українок різного віку. Дівчата та жінки пишуть, що купляють книжки за свої зароблені гроші, а такі слова – це приниження. Багато з них заявили, що більше ніколи не замовлятимуть в Yakaboo:

  • "Краще буду замовляти напряму у видавництв, ніж у таких-от".
  • "У мене був список книг в Якабу, які я повинна була купити. Куплю де-інде".
  • "Я 16 років працюю, всі свої книжки купувала за свій кошт, в тому числі і на Якабу. Що ж, більше не буду".
  • "Що ж це за статистика така, де знають, чиї гроші я витрачаю?".
  • "Жінок зробили винними, бо вони більше читають. Слів нема".

Реакція видавництва та заява Івана Богдана

У Yakaboo попросили вибачення від імені видавництва та заявили, що Іван Богдан "припустився дуже прикрої помилки, невдало висловившись про жінок під час публічної дискусії".

У видавництві переконані, що Богдан не хотів нікого образити, "оскільки ніколи не мав упереджень в питаннях гендеру та завжди ставився до жінок з повагою", проте його висловлювання несумісні з цінностями Yakaboo, тож тепер його відстороняють з посади.

Але його висловлювання не сумісне з цінностями, культурою та поглядами, які сповідує наша Компанія, наші Акціонери, наша Команда… У зв'язку з цим ми ухвалили єдине можливе рішення. Іван Богдан відсторонений від управління компанією,
– мовиться в повідомленні.

Сам Іван Богдан сказав, що дуже жалкує про вчорашній інцидент і заявив, що це важливий урок для нього. Він також підтвердив, що йде з посади СЕО Yakaboo.

Я усвідомлюю, що такі формулювання неприпустимі у жодній формі та за будь-якої ситуації. Повірте, я дуже жалкую про вчорашній інцидент. Ніколи так не мислив та не маю жодних упереджень в гендерному питанні. Це важливий урок для мене. Я усвідомлюю всю відповідальність і розумію наслідки. Ми у компанії прийняли непросте, але правильне спільне рішення – я йду з посади СЕО Yakaboo,
– написав він.

Тимчасово функції СЕО Yakaboo виконуватиме директорка з операційної діяльності Олена Безугла.