Українські представники – проти того, щоб окуповані території представляли лише бойовики з так званих «ЛНР» та «ДНР», Про це Олексій Резніков повідомив «Новинам Донбасу».
«Нічого, ні з ким погоджувати не повинні. З нами ж вони не погоджують, коли когось приводять. Це суверенне право делегації – визначати, хто буде з її боку», — сказав він.
Самих сепаратистів, наголосив Резніков, брати участь у перегвоорах про врегулювання ситуації на Донбасі запрошує ОБСЄ «Вони (сепаратисти – ред.) вважають, що у них є право представляти території, а я так не вважаю, ми так не вважаємо», — підкреслив він.
На думку офіційного Києва представляти окуповані території мають не члени злочинних угруповань, а й з пересічними жителями регіону та переселенцями.
Як маніпулює Росія щодо переговорів ТКГ
21 травня українська делегація під час засідання Постійної ради ОБСЄ продемонструвала копії російських паспортів так званих «представників» окремих районів ОРДЛО у Тристоронної контактній групі. Російський паспорт виявили у так званого «лідера ДНР» Дениса Пушиліна, а також так званих очільників МЗС» «ЛНР» та «ДНР» Владислава Дейнего та Наталії Ніканорової.
Коли відбулось останнє засідання ТКГ:
Мінська Тристороння контактна група (ТКГ) провела засідання у режимі відеоконференції 10 травня. На заході Україну представляла оновлена делегація:
• Олексій Резніков (перший заступник глави делегації) – віцепрем'єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України;
• Олександр Мережко (заступник глави делегації) – голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, народний депутат України;
• Юлія Свириденко (представниця України в робочій підгрупі з соціально-економічних питань) – заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України;
• Андрій Костін (представник України в робочій підгрупі з політичних питань) – голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, народний депутат України;
• Олександр Поліщук (представник України в робочій підгрупі з безпекових питань) – заступник міністра оборони України;
• Галина Третьякова (представниця України в робочій підгрупі з гуманітарних питань) – голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народна депутатка України.