Позов проти пропагандиста подали через інформацію, яку він озвучував на своєму каналі у ютубі. Про це розповів російський правозахисник Марк Фейгін.

До теми Шарій може позбутися коштовної вілли: російський правозахисник виграв суд проти пропагандиста

"Я подав цивільний позов щодо низки відео, які він (Шарій – 24 канал) опублікував на своєму каналі на ютубі, суд визнав, що в них є наклеп та образа і вони вимагають спростування", – розповів правозахисник.

Він наразі більше не може з'явитись у Литві, оскільки не можна виключати, що його просто затримають, позбавлять статусу та видадуть Україні. Тому він вже не приїде,
– заявив Фейгін.

Він додав, що до січня 2021 року Шарій матиме в Литві статус біженця, після цього 5-річний термін закінчиться.

Шарія не врятують юрисдикції поза Литвою

Російський правозахисник додав, що Анатолій Шарій вже прострочив терміни виконання рішень в частині спростування. Тож адвокати Фейгіна в Литві вже почали процедуру щодо вимог накласти на пропагандиста всі обмеження, арештувати рахунки та майно.

У литовському законодавстві сторона позивача може вимагати дій, які змусять виконувати вимоги. У випадку невиконання рішень відповідних органів може бути відкрито кримінальне провадження.

"Литовський суд – це суд Євросоюзу, якщо ти програєш позов, то це діє на всій території ЄС. Його (Шарія – 24 канал) не врятує жодна юрисдикція поза Литвою", – наголосив Фейгін.

Фейгін про програш Шарія у литовському суді: дивіться відео


Що відомо про підозру Шарію / Інфографіка 24 каналу