Прогноз погоди на весь 2018 рік озвучив відомий народний синоптик Леонід Горбань, пише "Сегодня".

Горбань зробив прогноз за старовинною методикою так званого "Брюсового календаря" – прогноз погоди ведеться по числових рядах планет, а також синоптик опирається і на народні прикмети.

Дивіться також: Біля берегів США замерз океан: відео рідкісного явища

За словами Горбаня, погодою в році по черзі керують Сонце, Місяць і п'ять планет: Юпітер, Сатурн, Меркурій, Венера та Марс. 2017 рік був роком Сонця, 2018 – пройде під егідою Венери, а 2019 рік буде під знаком Меркурія. За словами синоптика, точність такого прогнозу для України становить близько 75%, для окремих регіонів – 95%.

Рік Венери – більше сирий, ніж сухий. Весна очікується прохолодна і сира: холодний березень, також не жаркими і сухими будуть квітень і березень. Літо – вологе і помірно тепле. Роки Венери врожайні на зернові культури, але небезпека в тому, що в період їх збирання бувають сильні затяжні дощі, що призводить до втрати врожаю,
– застерігає народний синоптик.

Він додав, що осінь 2018 року спочатку буде теплою, але потім перейде у холодну, адже вже наприкінці жовтня можливі морози. Зима ж буде помірною, спершу сухою, а потім холодною і дуже сніжною. А це згодом призведе на серйозний вихід річок з берегів.