The New York Times: український слід в американському виноробстві

The New York Times розробив інфографіку, яка описує розвиток виноробства у США. В розділі, де згадано про вино у Нью-Йорку, зазначено, що до процвітання виноробства у штаті доклався український емігрант, професор-аграрій Константин Франк. Він допоміг розробити спеціальні сорти винограду, стійкі до холоду. Завдяки йому зміг процвітати Finger Lakes - район у штаті Нью-Йорк, відомий своїми виноградниками і, відповідно, вином.

У статті про перезапуск атомних станцій в Японії те ж видання побіжно згадує про Чорнобиль, як найбільшу до Фукусіми аварію в історії атомної енергетики.

ВВС: візит принца Кентського, FEMEN та українське хабарництво

Про приліт британського принца Майкла Кентського в Україну разом з цілою ескадриллю воєнних літаків в Україні писало багато ЗМІ. Звичайно, британський ресурс ВВС не зміг оминути цієї теми. Однак подав тему під іншим кутом, ніж це робили вітчизняні ЗМІ. Якщо наші журналісти робили акцент на активності принца в Україні, ВВС писав про склад ескадрильї, робив акцент на вікові літаків (вони збудовані в період між двома світовими війнами), брав коментарі в пілотів та їхніх дружин.

ВВС опублікувало і звіт міжнародної громадської організації Transparency International щодо хабарництва у різних країнах. Згідно з цим звітом, Україна потрапила у число 14 країн, де рівень хабарництва відносно високий. У нас дають хабарі 37% населення. Відповідні позначення зроблені на інфографіці від Transparency International.

Також на інтернет-сторінках ВВС згадано про FEMENістку Інну Шевченко, яка отримала політичний притулок у Франції. Шевченко - активістка, що спиляла хрест жертвам сталінських репресій в Києві на знак протесту проти вироку Pussy Riot. Дівчина стверджує, що в Україні їй за це неодноразово погрожували, тож рішення переселитися у Францію було "стратегічним вибором".

Про цю саму подію написав іспанський El Pais.На відміну від ВВС тут зроблено акцент не на тому, що Шевченко в Україні загрожувала розправа, а на тому, що тепер FEMEN стає інтернаціональним, адже Інна Шевченко вже провела чимало акцій у Парижі.

The Guardian: FEMEN та цирк "Дю Солей"

Коротким викладом інформації про Шевченко обмежилося видання The Guardian.

На сайті цього видання згадано також про трагедію в цирку "Дю Солей". Нагадаємо, 29 червня там під час репетиції померла повітряна акробатка Сара Гійяр-Гійо. The Guardian зробив огляд нещасних випадків у цьому цирку. В цьому контексті було згадано і 24-річного українського акробата Олександа Журова. Він також трагічно загинув у 2009-му під час репетиції в цирку "Дю Солей" у Монреалі.

FOX: Врадіївка, кнопкодавство і українські нацисти

Американський канал FOX здивував тим, що на своєму сайті доволі багато пише про події у Врадіївці. Найбільший акцент в матеріалах зроблено на тому, що дівчину у місті зґвалтували міліцейські, які, взагалі-то, покликані захищати від подібних інцидентів.

Два матеріали, присвячені справі, розповідають про те, що зґвалтування підняло у Врадіївці бунт мирного населення та про те, що для опозиції ця справа стала приводом вимагати відставки глави МВС.

Що цікаво, FOX пов'язав тему Врадіївки... з ув'язненням Юлії Тимошенко! "Атака на жінку припала на момент, коли Україна всіляко бореться з корупцією для того, щоб підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Одним з головних питань цих перемовин є ув'язнена на 7 років лідер опозиції Юлія Тимошенко."

В одному з матеріалів сайту також описаний "український феномен" - кнопкодавство. Foxnews.com пише про те, що таке порушення Конституції є для України нормою - і законотворці (чомусь щодо депутатів FOX вживає тільки цей термін) зовсім не хвилюються, що порушують закон. Автор статті навіть вдається до метафор:

"Це називається "фортеп'янним голосуванням" - коли законотворці натискають чужі кнопки для голосування, ніби грають на піаніно. В цій незаконній мелодії українці стали віртуозами".

Fox News згадує і про Волинську трагедію: тисячі поляків молилися за замучених тоді співвітчизників. Подія названа "точкою спотикання між відносинами сусідів" - Fox пише, що поляків винищували українці, які співпрацювали з нацистами.