Про це у своєму відеоблозі "Фінансова грамотність" розповів економічний експерт Сергій Фурса.

Читайте також: Наскільки зростуть ціни на землю після скасування мораторію: думка експерта

За його словами, досвід інших країн світу показує, що чим менше обмежень на ринку землі, тим вища вартість землі. "Досвід багатий, адже ринку землі зараз немає тільки в шести країнах світу. В Україні, звичайно. А також в Венесуелі, Кубі, Північній Кореї, Таджикистані і десь в Африці, здається, в Конго. Загалом, пристойна компанія", – зазначив Фурса.

Так ось, накопичений в цивілізованому світі досвід говорить, що за інших рівних (умов – 24 канал), ключовою є наявність або відсутність обмежень на право власності на землю. Якщо, наприклад, купувати можуть лише фізичні особи по 100 гектарів в одні руки, то вартість землі буде мінімальна. А якщо купувати може хто завгодно, і фізичні і юридичні особи будь-якої юрисдикції, то ціна буде максимальною,
– пояснив аналітик.

Він додав: для України це означає, що якщо ввести жорсткі обмеження, то земля буде так і коштувати, як зараз – приблизно тисячу доларів за гектар.

"А якщо зробити систему максимально ліберальною, то орієнтиром може стати Польща, де вартість складає приблизно 10 тисяч доларів за гектар", – розповів експерт.

Читайте також: "Іноземці скуплять усі наші землі": Фурса розвіяв міф про скасування мораторію

Відео повного відеоблогу Сергія Фурси "Фінансова грамотність" за 9 серпня 2019

Що відомо про ринок землі в Україні
Наразі в Україні діє заборона на продаж та відчуження земель сільськогосподарського призначення. ВРУ продовжила мораторій на продаж до 1 січня 2020 року.

Внаслідок такої заборони власники земельних паїв не можуть вільно розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення. Єдиним способом передачі землі в користування іншим особам є договір оренди.

Мораторій припинить дію після прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення та запровадження відкритого ринку купівлі та продажу землі.


По скільки в областях України продають землю під мораторієм: інфографіка 24 каналу