Ще півроку тому на Республіканській площі були сотні тисяч вірмен. Втомлені від процвітання корупції та панування олігархів, вимагали змінити ситуацію в країні. Зараз тут не залишилося жодної згадки про революційні події весни.

Читайте також: У Вірменії спалахнули масові протести через закон, який блокує вибори

Втім на цей час виконали лише одну вимогу мітингувальників – прем'єр-міністр Серж Саргсян пішов у відставку, а замість нього призначили лідера протесту Нікола Пашиняна. Але з корупцією та олігархією поки борються кволо.

У Вірменії жили декілька людей, і все було для них. Я думаю, що було так. Ну, звісно, зараз не дуже все змінилось,
– прокоментувала місцева жителька Анна.

Хоча чиновники заявляють про зрушення у боротьбі з корупцією. За цей час виявили зловживань на майже 70 мільярдів драмів, а це – приблизно 150 мільйонів доларів. Правоохоронці провели обшуки у двох кланів: Григорянів та Асатрянів. У маєтку члена фракції Республіканської партії Вірменії Манвела Григоряна знайшли викрадену гуманітарну допомогу, зброю, транспорт, який волонтери відправляли для армії у Нагорному Карабаху. Також затримали кримінального авторитета Артура Асатряна, відомого як Дон Піпо.

Поки ще зарано говорити про подолання корупції. З нею необхідно боротися і з верхівки до низу, і навпаки – знизу до гори. У влади на то є політична воля і команда, яка працює. Але цього не достатньо. Дуже важливо, аби процес пішов і з боку населення. Але для цього нам необхідно змінити свій менталітет та ставлення до корупції,
– підкреслив керівник офісу віце-прем'єра Вірменії Вараг Сисерян.

Аби почати активну боротьбу із корупцією, необхідно спочатку провести дострокові парламентські вибори, вважає Сисерян. А для цього чинний Прем'єр-міністр Вірменії Нікола Пашинян має подати у відставку. Ймовірно, він оголосить про це до 16 жовтня. Аби вже 9 – 10 грудня переобрати Національні збори Вірменії.

В ідеалі він би хотів бачити позачергові вибори, тому що в нього в парламенті немає тих прихильників, на яких можна сподіватися, і проведення того курсу, який він хоче. Адже після революції не йшлося ро глобальну зміну еліт. В тому числі парламентських, а зараз йдеться. Ніякий прем'єр не може нічого робити, якщо не має ідтримки в парламенті,
– наголосив політолог Сергій Таран.

Однак відставка Пашиняна може викликати нову хвилю обурення серед населення. Адже вірмени вже кажуть про готовність знову вийти на акцію протесту.

Нагадаємо, 8 травня, після майже місяця акцій протесту лідера опозиційного руху "Елк" Нікола Пашиняна обрали прем'єр-міністром Вірменії. Він став главою уряду із другої спроби. Вперше його намагалися обрати 1 травня, проте тоді у парламенті не назбиралося достатньої кількості голосів.

2 жовтня у Єревані влаштували великий мітинг біля будівлі вірменського парламенту на заклик Пашиняна. Це сталося після того, як парламент схвалив зміни до закону "Про регламент національних Зборів", які дозволять депутатам застрахуватися від можливого розпуску парламенту.

Після цього прем'єр Пашинян підписав указ про звільнення з займаних посад міністрів від партій "АРФ Дашнакцутюн" і партії "Процвітаюча Вірменія".