Інцидент трапився у Грушівському ліцеї з Тересвянської територіальної громади Закарпатської області на останньому дзвінку. Про нього в фейсбук-спільноті Тересвянської територіальної громади написала сестра загиблого захисника Світлана Цубера, пише 24 Канал.

Дивіться також "Але немає грошей": найстарша породілля України Підвербна хотіла б народити ще одну дитину

Що відомо про форму дівчат на Закарпатті

Світлана Цубера зазначила, що вчителі виховують нашу молодь, наше наступне покоління, формують національну свідомість, вкладають в дітей українські цінності.

Замість того, щоб одягнути дітей в українську вишиванку чи інший святковий одяг на випускний – напнули радянську шкільну форму у Грушівському ліцеї! "Хваліться" причетні, чия "креативна" ідея?
– зазначила місцева жителька.

Вона додала, що після публікації інформації у мережі їй почали погрожувати.

Скандал зі шкільною формою на Закарпатті
Скандал зі шкільною формою у ліцеї на Закарпатті / Скриншот

Окрім того, інцидент прокоментувала вчителька ліцею Радміла Хромей. Вона написала у коментарях, що це форма "не совка, а наших батьків".

Світлана Цубера їй відповіла, що форму запровадили у часи СРСР, щоб знищити українську ідентичність.

Конфлікт через шкільну форму на Закарпатті
Скандал через шкільну форму на Закарпатті / Скриншот

Що кажуть в ліцеї

Директор Грушівського ліцею Василь Драч в коментарі ТСН пояснив, що не вважає форму радянською. За його словами, таку форму дітям обрали батьки.

Чому не вказують сам сценарій заходу, чому не можна переглянути відео, чому не можна сказати, що там хвилина мовчання була (у пам'ять про загиблих захисників – 24 Канал), гімн України, українські пісні. Чому не кажуть, що були присутні три захисники, які виступали,
– заявив директор.

Він додав, що учні та вчителі ліцею – патріоти, донатять на ЗСУ та допомагають військовим. Так, у навчальному закладі провели благодійний ярмарок, за виручені з нього гроші купили авто для військових на фронт.

Щодо форми, то директор сказав, що минулого року, 2 чи 3 роки тому все було добре.

"А тут опублікували, і воно пішло. На це ніхто не звертав уваги, не було ні кого питань. Ніхто у нас не вважає, що це якась комуністична символіка. Ми ж не думали, що це може вилитися у такий скандал", – заявив директор.

Радянську форму вдягнули школярі в Чернівцях: коротко

  • Восени 2023 року в Чернівцях школярки вдягнули радянську форму та гуляли в ній по парку Шевченка. Ймовірно, перед тим вони були на лінійці, присвяченій 1 вересня.
  • Користувачку мережі обурив той факт, що школярки обрали не вишиванки, а форму, стилізовану під ту, яку носили у СРСР.
  • Одна з коментаторок заявив, що вимог щодо шкільної форми немає, тож чужі діти мають право вибору в одязі. Вона наголосила, що не прихильниця того, щоб вказувати комусь, що носити.