Нардепи ініціювали збір підписів за відставку Генпрокурора Віктора Шокіна. Якщо зберуть необхідні 150 підписів — вже у п’ятницю, 17 липня, народні обранці готові винести питання про його звільнення на голосування.

Та перед процедурою хочуть вислухати Генпрокурора. Планували це зробити 15 липня в Антикорупційному комітеті. Втім, Шокін туди так і не з’явився. Замість себе прислав листа.

На засідання прийшли заступники генерального прокурора Давід Сакварелідзе та Віталій Касько. Ті, хто викрив можливі злочини прокурорів — Шапакіна та Корнійця. Розповідали — як їх затримували та що вилучили: півмільйона доларів, коштовне каміння та речовина схожа на наркотики. І попри те, що спіймали "на гарячому", кажуть: справу хоче загальмувати вище керівництво ГПУ.

Читайте також: "Правий сектор" продовжує вимагати відставку Авакова на Банковій

Щоправда, претензії мають не до Генпрокурора. Адже 14 липня він сам закрив кримінальні справи проти Сакваралідзе і Касько та слідчих, які їм допомагали. Недовіру мають до інших заступників Шокіна.

Комітет ухвалив рішення: Шокіну порадили звільнити Гузира, Столярчука, Шапакіна та Корнійця. А Верховній Раді — висловити недовіру Генеральному прокурору/. Підписів, щоб голосувати за це, депутати зібрали вже 99.