Такі заходи вони проводили в рамках так званої "справи про вибух на газопроводі" у селі Перевальному. На щастя, через кілька годин чоловіка відпустили.

Зверніть увагу Українські полонені в Росії у жахливому стані, – Зеленський

Затримання та обшуки: окупанти в Криму продовжують тиснути на кримських татар

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова у твітері написала, що на території окупованого Росією Криму відбувся "черговий незаконний обшук у будинку кримських татар, який завершився затриманням та вивезенням у невідомому напрямку 23-річного Куртумера Чалгозова".

Згодом стало відомо, що хлопця відпустили. Але перед тим допитували (причому Чалгозов так і не знає, де саме, бо його везли у наручниках та в мішку на голові) "у справі Нарімана Джеляла та братів Ахтемових".

Відповідно до норм міжнародного права, Росія як держава-окупант зобов’язана негайно припинити політичні репресії проти місцевого населення тимчасово окупованого нею Криму й звільнити Нарімана Джеляла, Азіза та Асана Ахтемових, а також усіх незаконно утримуваних нею громадян України,
– наголосила Джепарова.

У спільноті "Кримська солідарність" додали, що обшук у будинку кримських татар почали о 5 ранку і тривав він понад 3 години. І що на допиті Куртумер Чалгозов чітко заявив, що не має жодної інформації щодо того, про що його допитували. А проте силовики попередили, що цей допит не буде для хлопця останнім.

Коротко про "справу про диверсію на газопроводі"

  • 3 – 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. Далі його затримали, як і ще кількох кримських татар: Азіза та Асана Ахтемових, Ельдара Одаманова й Шевкета Усеїнова.
  • Джеляла окупанти "підозрюють" у причетності до "диверсії" 23 серпня у селі Перевальне під Сімферополем (там стався прорив трубопроводу, газ яким надходить у військову частину поблизу). Чоловікові загрожує до 15 років ув'язнення.

Депортація кримських татар: це відео варто передивитися

Повний текст допису Еміне Джапарової у твітері:

У тимчасово окупованому Криму – черговий незаконний обшук у будинку кримських татар, який завершився затриманням та вивезенням у невідомому напрямку 23-річного Куртумера Чалгозова. Перш ніж відпустити, його допитували за справою Нарімана Джеляла та братів Ахтемових.

Відповідно до норм міжнародного права, Росія як держава-окупант зобов’язана негайно припинити політичні репресії проти місцевого населення тимчасово окупованого нею Криму й звільнити Нарімана Джеляла, Азіза та Асана Ахтемових, а також усіх незаконно утримуваних нею громадян України.