Що заявив Клименко

Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив про нібито відновлення "громадянської війни в Україні". За словами журналіста, Росія вже використовувала таку технологію у 1939 році.

Важливо Росія у ТКГ не підтримала пропозицію про повернення до режиму тиші на Донбасі

Тоді влада СРСР використала провокацію для того, щоб почати радянсько-фінську війну.

У подібній ситуації дуже важко відрізнити політичний шантаж від підготовки до справжнього наступу,
– наголосив Клименко.

Таку ж думку поділяє глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"Кожен раз чомусь думаю, що вторгнення розпочнеться під ранок суботи. Не обов'язково найближчої", – підкреслив політик.

Що відомо про "Майнільський інцидент"

"Майнільський інцидент" – це радянська провокація, яка стала приводом для початку радянсько-фінської війни. Тоді командувач військами Ленінграду доніс у Москву термінове повідомлення про обстріл фінською артилерією підрозділу Червоної армії, дислокованого біля селища Майніла. Військове керівництво провело розслідування і підтвердило факт. До речі, результати розслідування не публікували.

У Фінляндії заперечили розстріли і запропонували спільно провести розслідування. Втім радянська влада відмовилася від такої ідеї і відправила свої війська на війну з Фінляндією.
Джерело: Андрій Клименко

Головне про ситуацію на Донбасі

  • 26 березня біля Шумів проросійські бойовики кілька годин обстрілювали позиції українських захисників. Через це 4 наших захисників загинули, а ще 2 – отримали поранення.
  • Українська сторона змогла забрати тіла загиблих лише після тривалих перемовин за участю ОБСЄ.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що проведе термінову розмову з лідерами "нормандської четвірки". Однак ті 30 березня обговорили ситуацію на Донбасі без українського лідера.