За даними відомства, він командував "кадирівцями" під час штурму заводу "Азовсталь" у місті. СБУ вказала на те, що Делімханов "входить до найближчого оточення Кадирова" і прибув до окупованої частини Донецької області за його вказівкою.

До теми Хай з російським громадянством там і живуть, – Зеленський про рішення щодо Медведчука та посіпак

Там він очолив угруповання ворожих військ, до складу яких входили загони управління росгвардії та МВС Росії по Чеченській республіці. З лютого до травня минулого року під його командуванням кадирівці воювали проти підрозділів Сил оборони на східному фронті.

Встановлено, що загарбники брали активну участь у штурмі металургійного комбінату "Азовсталь",
– йдеться в повідомленні.

Депутат Держдуми також поширював через свій телеграм-канал відео Кадирова, на яких той виправдовує російську агресію проти України.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Делімханову про підозру:

  • у пособництві у зміні меж території та державного кордону України;
  • у виправдовуванні, визнанні правомірної збройної агресії Росії проти України.

Більше про участь Делімханова у штурмі "Азовсталі"

  • Британські розвідники встановили, що Адам Делімханов – двоюрідний брат Рамзана Кадирова – міг бути польовим командиром чеченських військ в Маріуполі.
  • Російські пропагандистські ЗМІ неодноразово заявляли про те, що Делімханов перебуває в Маріуполі. Особливо розхвалювали родича Кадирова та чинного депутата Держдуми чеченські медіа. Мовляв, Делімханов "відповідальний за всі напрямки у Маріуполі".
  • Жодних доказів того, що Делімханов брав безпосередню участь у бойових діях нема, проте у Грозному запевнили: "у безпечних місцях він не відсиджувався". Ба більше, родича Кадирова Путін вже нагородив за участь в війні проти України. З 26 квітня чеченець має звання "героя Росії".
  • Блокада Маріуполя почалася на початку березня 2022 року і тривала до середини травня, коли останні захисники заводу "Азовсталь" вийшли з нього в рамках домовленості про подальший обмін.