Заява з'явилась на офіційному сайті ДФС.

Слідче управління служби розслідує кримінальне провадження за фактом умисного ухилення від сплати податків відносно громадянина Канади Савіка Шустера та стосовно службових осіб ТОВ "Савік Шустер Студія".

За даними ДФС, Савік Шустер 2008 року отримав валютний рахунок відсотковий фінансовий кредит на суму 1,34 млн євро і не повернув його позикодавцю в обумовлений термін.

Шустер не надав до податкової інспекції за місцем мешкання декларацію про отримані доходи та ухилився від сплати податку з доходів фізичних осіб на суму понад 2,1 млн грн, що є особливо великим розміром,
— йдеться у заяві.

У рамках провадження запланована податкова перевірка Савіка Шустера щодо повноти сплати податків із суми неповернутої позики.

Крім того, за висновками планової документальної перевірки ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у місті Києві встановлено, що службові особи ТОВ "Савік Шустер Студія" в 2012-2014 рр. занизили податок на додану вартість на загальну суму 1,99 млн грн.

Читайте також: Речниця російського МЗС корисливо прокоментувала тему Шустера

26 квітня стало відомо, що Фонд зайнятості анулював журналістові Савіку Шустеру дозвіл на роботу в Україні, хоча ще два тижні тому видав йому новий дозвіл. Причиною цього рішення стали нібито недостовірні відомості в документах та відкрите у зв'язку з цим кримінальне провадження.

На цю ситуацію відреагував Президент Петро Порошенко. Він висловив сподівання, що відповідні служби у найкоротший час вичерпають інцидент із Шустером.

Ввечері 26 квітня Савік Шустер в прямому ефірі оголосив, що починає голодування, поки йому знову не дадуть дозволу на роботу в Україні.