Однак коли краще пити коньяк, а коли – вино? Аби розібратися у цьому, варто прислухатися до порад самих грузинів. Колоритний грузинський народ за своєю натурою дуже веселий, гостинний та доброзичнивий. В їхньому арсеналі відпочинку заховані традиції та любов до гостювань.

Тепла сімейна вечеря

Це час, коли найрідніші люди збираються разом після насиченого подіями дня. Цю приємну і затишну атмосферу жителі Грузії радять доповнити вишуканим білим чи червоним вином. Що може бути краще, ніж із задоволенням відпочити від повсякденної метушні у колі рідних, розмірено ділитися новинами та насолоджуватися родинними історіями?

Знаменні події

Однак не плутайте просту вечерю із сімейними урочистостями. Відзначати народження дитини, святкувати власний День народження, а особливо ювілей потрібно обов'язково із коньяком. У Грузії кажуть: "Коньяк роками багатий". І мова не лише про витримку. Цей благородний напій стає своєрідним символом плину життя та шляху, який людина проходить на цій Землі. Саме із коньяком у Грузії найчастіше піднімають тости "За родину!" і "За життя!".

Романтична вечеря з коханою людиною

Збираєтеся на побачення чи романтичну вечерю? Для таких випадків, без сумніву, найкраще пасуватиме вино. У Грузії коханих жінок частують вином, співають для них пісні та читають вірші. Цей напій – незмінний супутник найголовнішого тосту – "За любов!". Червоне "Кіндзмараулі", сонячне "Ркацителі", ніжне "Алазанська долина" – ви можете обрати напій залежно від уподобань, настрою і атмосфери. Вино наповнить ваш вечір ніжністю, теплотою і довірою.

Весільні церемонії та обряди

Коли ж романтичні стосунки набули серйозних намірів, на сцену виходить коньяк. Без нього неможливо уявити жодне грузинське весілля. Цей благородний напій п'ють під час сватання – мачанклоби. Без нього не обходяться і заручини – ніншоба. Саме весілля – корцилі – вражає своїми масштабами. Традиційно свято організовує сторона нареченого. Весілля збирає до півтисячі людей! Енергійні танці, поліфонічні співи, столи, що "прогинаються" від наїдків – усе це створює неповторну атмосферу свята. Тамада оголошує особливі тости, а коньяк ллється рікою. Окрім того, вишуканий коньяк у Грузії вважають одним із найкращих подарунків для молодят.

Насолоджуйтеся моментами життя разом з рідними людьми. Та робіть ваші зустрічі та свята незабутніми завдяки традиціям щедрої і гостинної Грузії.