Тільки-но ворог прийшов на рідну Донеччину син Клавдії потайки вирушив воювати. Чоловік поповнив лави 92-ї механізованої бригади. А вже у серпні 2014 року безвісти зник в Іловайському котлі. Про це розповіли кореспонденти 24 каналу.

Важливо Іловайський котел: кривавий серпень у 2014 році

Мати сподівалась, що він потрапив у полон. Проте згодом його тіло знайшли у Запоріжжі, де поховали невідомих бійців.

Виготовилення нагрудних соняхів
Виготовлення нагрудних соняхів / Скриншот з відео

Клавдію разом з іншими матерями та дружинами, чиї чоловіки та сини загинули під час виходу колон українських захисників неподалік Іловайська, запросили стали учасницями всеукраїнської акції "Сонях".

Наша армія зазнала найбільших втрат 29 серпня 2014 року. Саме тоді достигли соняшники, але їх неможливо було зібрати, оскільки в полях гинули захисники. Тому соняшник – це символ скорботи і пам’яті про загиблих героїв України,
– пояснила директорка Донецького навчально-методичного центру культури Наталія Армяновська.

Чоловік Олени – боєць батальйону "Донбас". Після звільнення Попасної на Луганщині його підрозділ передислокувався на Донеччину. Тоді бійці вірили, що відтіснять ворога якомога далі від східних кордонів України.

Соняхи виготовлювали із стрічок. Поміж жінок обережно працював й Ігор Лубінець – чоловік демобілізований військовий.

Читайте також Ми не повинні забувати кожне ім'я та прізвище, – Зеленський про загиблих героїв

"Результати цього рукоділля будуть передані бійцям. І це буде символом того, що ми пам’ятаємо їх подвиг", – додав учасник майстер-класу Ігор Лубінець.

Дивіться відео кореспондентів 24 каналу:

Що відомо про День пам'яті захисників України?

День пам'яті захисників України відзначають 29 серпня, згідно з указом президента від 23 серпня 2019 року. У цей день вшановують військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, що загинули у боротьбі за Україну.
Саме наприкінці серпня 2014 року сталась Іловайська трагедія . Українські бійці опинилися в кільці ворога. Росія запропонувала нашим воїнам вийти без зброї так званими "зеленими коридорами". 29 серпня у цих коридорах українських героїв підступно розстрілювали окупанти. Тоді загинули 366 українських воїнів, 429 – були поранені. Близько 3 сотень потрапили у полон.