У суботу, 14 травня, відбувся брифінг рідних захисників Маріуполя. Під час нього батьки, дружини та інші близькі закликали лідера Китаю Сі Цзіньпіня посприяти екстракції військових з "Азовсталі", передає 24 канал.

Читайте також Понад 27 тисяч мертвих окупантів, обстріл Дніпропетровщини "Ураганами": основне за 80 день війни

Лідер Китаю має вплив на Путіна

На цьому наголосив Ставр Вишняк – батько азовця Артема Вишняка, котрий зараз перебуває на території "Азовсталі". Він підкреслив, що рідні бійців провели не один брифінг. І, мабуть, ще не зверталися хіба до лідера КНР. Що вони й вирішили зробити.

Ставр Вишняк попрохав лідера Китаю зробити все можливе для проведення процедури екстракції. Він додав, що Сі Цзіньпінь може стати посередником, третьою стороною, а також гарантом безпеки для українських військових.

А все тому, що Китай має давні тісні економічні, дипломатичні, політичні та військові зв'язки. І він впливає як на Росію, так і на її президента Володимира Путіна.

Просимо його втрутитися та стати миротворцем у цій війні. Стати порятунком для наших бійців з Маріуполя з "Азовсталі",
– закликав він.

Батько бійця додав, що у воїнів майже не залишилося часу. Мовиться про дні, години, а то й хвилини та секунди. І кожна мить зволікання позбавляє захисників Маріуполя на шанс жити.

До Сі Цзіньпіня також звернулася Ганна Івлєєва, дружина морського піхотинця, котрий зараз перебуває на "Азовсталі". Вона підкреслила, що він лідер КНР – економічний партнер Путіна, тож останній може піти з ним на діалог. Жінка попрохала Сі Цзіньпіня провести цей діалог, щоб після нього захисники Маріуполя могли розраховувати на екстракцію. Наприклад, до тієї ж Туреччини.

Дружина прикордонника, який теж перебуває на металургійному комбінаті, зазначила, що лідери нашої держави вже відправили офіційного листа до Сі Цзіньпіня. Вона висловила надію, що найближчим часом він його отримає, а також долучиться до процесу перемовин. І що посприяє тому екстракції українських військових з "Азовсталі".

Україна продовжує вести перемовини

Міністерка Ірина Верещук зазначила, що українська сторона продовжує вести переговори з Росією щодо вивезення поранених військових з "Азовсталі". Якщо напередодні мовилося про 38 наших бійців, то зараз ця цифра зросла до 60. Водночас вона додала, що на комбінаті перебуває декілька сотень поранених військових. І їх треба негайно рятувати та надати необхідну медичну допомогу.

Варте уваги – прикордонники на "Азовсталі" показали свої умови: дивіться відео