Зараз українська сторона веде перемовини з російськими окупантами про евакуацію 60 людей з "Азовсталі" в Маріуполі. Цю інформацію підтвердила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Варте уваги Вони не здадуться в полон, бо росіяни їх вб'ють, – дружина пораненого бійця на "Азовсталі"

"Там декілька сотень поранених, їх треба рятувати в першу чергу, бо щодо всіх одразу росіяни не погоджуються. Отже, спочатку важкопоранені й медики, їх дійсно 60 осіб", – повідомила Верещук.

За словами міністерки, переговори з російською стороною йдуть важко. До цього процесу залучені й міжнародні спільноти, в тому числі ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста. Україна надала їм мандат та просить, щоб був підписаний документ щодо того, як відбуватиметься евакуація із "Азовсталі".

Переговори щодо евакуації із "Азовсталі"

Представник Міжнародного комітету Червоного Хреста у п'ятницю, 13 травня, мали провести новий раунд перемовин з окупантами щодо спецоперації з евакуації. Посередницею у поточному раунді перемовин буде Туреччина.

До цього була інформація, що між Україною та Росією тривають важкі перемовини щодо евакуації важкопоранених бійців з "Азовсталі" в обмін на полонених росіян. Тоді мова йшла про можливу евакуацію 38 українських воїнів, які зазнали важких поранень на заводі "Азовсталь". Усі вони – лежачі хворі.

Водночас Ірина Верещук заперечила, що були перемовини про обмін 500 або 600 людей. Вона також неодноразово закликала політиків, журналістів та громадських діячів наразі утриматися від коментарів щодо евакуації з "Азовсталі". Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій наголосила, що так можна нашкодити переговорному процесу. Адже мова йде про порятунок людських життів.

Поранені українські захисники на "Азовсталі"

Полк "Азов" 10 травня опублікував фотографії, в яких умовах перебувають поранені бійці, які тримають оборону "Азовсталі".

"В повній антисанітарії, з відкритими ранами, перев'язаними не стерильними залишками бинтів, без необхідних медикаментів і навіть харчування. Ми закликаємо ООН та Червоний Хрест показати свою гуманність та підтвердити основні засади, на яких вас створено, врятувавши поранених людей, що вже не є комбатантами", – йдеться в заяві полку "Азов".

Фотографії поранених бійців на "Азовсталі" / Фото полку "Азов"


Військові закликали врятувати тих, хто "з тяжкими пораненнями ціною власного здоров'я захищали Україну та увесь цивілізований світ". І вимагали їх негайної евакуації, щоб їм надали необхідну допомогу та забезпечили належний догляд.

Раніше Ірина Верещук повідомила, що наразі на "Азовсталі" перебувають понад тисяча українських бійців. Серед них – воїни з відкритими ранами, які живуть у повній антисанітарії.

Українські військові продовжують утримувати оборону "Азовсталі", попри цілковите оточення та окупацію Маріуполя.