Про це 12 травня повідомила Ірина Верещук. Вона пояснила, що деякі коментарі щодо змісту переговорів не тільки дезінформують та дезорієнтують суспільство, а й шкодять переговорному процесу.

До теми Україна домовляється з Росією про евакуацію з "Азовсталі" медиків, поранених бійців і мирних

Міністерка закликала утриматись політиків, журналістів та активістів від публічних коментарів про те, чого вони не знають.

Якщо все вийде і ми витягнемо людей, потім робіть, що хочете. А зараз прошу бути відповідальними та не заважати. Мовиться про життя людей,
– написала Верещук.

Що відомо про переговори

Як зазначила очільниця Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, тривають важкі перемовини щодо евакуації важкопоранених бійців з "Азовсталі" в обмін на полонених росіян.

Наразі мовиться про можливу евакуацію 38 українських воїнів, які зазнали важких поранень на заводі "Азовсталь". Усі вони – лежачі хворі.

Працюємо покроково. Обміняємо 38 важких, потім будемо рухатись далі,
– заявила Верещук.

Вона також пояснила, що поки немає перемовин про обмін 500 або 600 людей, хоч про це нібито повідомляли деякі ЗМІ.

"Закликаю всіх працювати серйозно, не пускатися в нереальні міркування та заяви. Тільки реалістичність і тверезість думок та дій дасть результат", – додала міністерка.

Нагадаємо, раніше Ірина Верещук повідомила, що наразі на "Азовсталі" перебуває понад тисяча українських бійців. Серед них – воїни з відкритими ранами, які перебувають у повній антисанітарії.

Новини з "Азовсталі": коротко про головне

  • Зранку 11 травня українські воїни повідомили, що лише упродовж передньої доби окупанти завдали по "Азовсталі" 20 повітряних атак.
  • Президент Володимир Зеленський 10 травня запевнив, що Україна використовує усі можливі дипломатичні інструменти, аби врятувати захисників Маріуполя, однак російські загарбники не погоджуються на жоден із варіантів.
  • Україна запропонувала обмін й попросила Росію вивезти хоча б важкопоранених, а росіянам віддадуть полонених окупантів. Втім, Кремль поки не відповів.
  • 6 травня активісти створили петицію, де вимагають ООН почати евакуацію всіх військових та цивільних із "Азовсталі", застосувавши процедуру екстрадиції. Там уже понад мільйон підписів.
  • Підкреслимо, що 8 травня захисники Маріуполя погодились здатись третій стороні та залишатися в цій країні до завершення війни. При цьому вони просять евакуювати із ними й тіла загиблих побратимів.

Важливо – Україна запропонувала Росії обмін щодо захисників "Азовсталі": дивіться відео