Про це під час брифінгу розповіла координаторка дій з гуманітарних коридорів від Офісу Президента Тетяна Ломакіна розповіла, повідомляє 24 канал.

До теми У пеклі син вже побував, дайте йому змогу повернутися на землю, – батьки захисника Маріуполя

Якщо про евакуацію цих категорій людей вдасться домовитись, це буде другий етап гуманітарної операції.

Зараз ведуться перемовини про можливий другий етап гуманітарної операції з порятунку медичних працівників і поранених – близько 500 людей. А також про відкриття гуманітарних коридорів, яких потребують самі маріупольці,
– розповіла Ломакіна.

Скільки цивільних залишилось в Маріуполі

Згідно з даними Офісу Президента, нині у Маріуполі перебувають декілька тисяч людей. Переважно це жінки, діти та люди похилого віку.

Вони всі чекають на порятунок, і Україна робитиме все можливе, щоб відкрити гуманітарний коридор і допомагати людям виїхати до мирних територій України,
– додала Ломакіна.

Яка ситуація на "Азовсталі": коротко про головне

  • Ситуація на заводу критична – серед захисників Маріуполя багато поранених, яким терміново потрібна медична допомога. Багато з них без рук та ніг і не мають навіть знеболювального, щоб хоча б втамувати біль.
  • Росія безперестанку штурмує завод. Зранку 11 травня українські воїни повідомили, що лише упродовж минулої доби окупанти завдали по "Азовсталі" 20 повітряних атак.
  • Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що наразі там понад тисяча українських бійців. Серед них багато людей з відкритими ранами, які перебувають у повній антисанітарії.
  • Президент Володимир Зеленський 10 травня розповів, що Україна використовує усі можливі дипломатичні інструменти, щоб врятувати захисників Маріуполя. Але Росія не погоджується на жоден із варіантів.
  • Україна запропонувала обмін й попросила Росію вивезти хоча б важкопоранених. Натомість Росії віддадуть полонених окупантів. Кремль ще не відповів.
  • Додамо, що 6 травня активісти створили петицію, де вимагають ООН почати евакуацію всіх військових та цивільних із "Азовсталі", застосувавши процедуру екстрадиції. Наразі там уже понад мільйон підписів.
  • 8 травня захисники Маріуполя підтвердили, що готові здатись третій стороні та залишатися в цій країні до завершення війни. При цьому вони просять евакуювати із ними й тіла загиблих побратимів.

Важливо – емоційне звернення від "Пташки" з Азовсталі: дивіться відео