Це мало б відбуватись за стандартними правилами обміну військовополонених, повідомила віцепрем'єрка та міністерка з питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук. Для евакуації поранених потрібен гуманітарний коридор.

Важливо "Пекло, що зійшло на землю": над "Азовсталлю" знову видніється величезний стовп диму

Однак Верещук наголосила, що домовленості ще немає. Переговори тривають.

Деблокада військовим шляхом неможлива

Міністерка зізналась, що наразі деблокувати "Азовсталь" військовим шляхом неможливо.

Захисники Маріуполя здаватися в полон не хочуть. Верещук відзначила, що це гідне поваги. Проте і на процедуру "екстракшн" росіяни не погоджуються.

Тому уряд пропрацьовує різні варіанти. За словами політикині, жоден із них не є ідеальним, але шукають робочий.

Нагадаємо, заступниця міністра оборони Ганна Маляр теж зазначала, що деблокада Маріуполя військовим шляхом наразі неможлива, але військово-політичне керівництво держави робить усе для виправлення ситуації.

Яка ситуація на "Азовсталі"

  • Захисники Маріуполя тримають оборону у повній блокаді вже понад 77 днів. Зараз вони перебувають у бункерах заводу "Азовсталь", який вже став фортецею міста. Росіяни безжально обстрілюють його.
  • Разом з військовими на заводі перебувало кілька сотень цивільних. Лише на початку травня окупанти погодились на їх евакуацію. Вивезли близько 500 мирних жителів. Серед них жінки, діти та літні люди.
  • Однак у бункерах залишаються понад пів тисячі поранених бійців. Опублікували їх фото – з відкритими ранами герої перебувають у повній антисанітарії. Вони помирають в страшних муках, бо не мають ліків.
  • Діяти потрібно вже, адже окупанти продовжують штурмувати "Азовсталь". 4 травня вони вже прорвалися на територію заводу. Лише за 9 травня росіяни здійснили 34 авіанальоти. Йдуть важкі кровопролитні бої.
  • 11 травня росіяни здійснили 40 повітряних атак. Над "Азовсталлю" виднівся величезний стовп диму.

Дивіться більше – "Азовсталь" майже 40 разів атакували з літаків: