Ганна Маляр наголосила, якби така можливість була, то деблокаду вже б провели. Про це заступниця міністра оборони повідомила під час брифінгу.

Зауважте До кінця року в Маріуполі від хвороб та нестерпних умов можуть померти понад 10 тисяч людей

Тема Маріуполя – чутлива

Заступниця голови Міноборони наголосила, що зараз Збройні Сили України роблять усе можливе, щоб виправити ту ситуацію, яка зараз склалася. Водночас Ганна Маляр наголосила, що тема Маріуполя є надзвичайно чутливою і ворог навіть може використати кожне сказане про це слово.

Ми маємо розуміти, що ця тема дуже чутлива, кожне слово може бути використане ворогом і зашкодити нашим захисникам,
– наголосила Маляр.

Заступниця міністра зазначила, що зараз нашу державу в Маріуполі боронять Збройні Сили, прикордонники, бійці Нацгвардії та поліцейські.

Крім того, Маляр зазначила, що завдяки посередництву ООН та захисників Маріуполя вдалося евакуювати цивільних із території "Азовсталі".

Яка зараз ситуація в Маріуполі: головне

  • Ситуація у Маріуполі, на жаль, критична. Українські воїни зараз перебувають на території заводу "Азовсталь". Однак вони героїчно продовжують боротися з окупантами і запевняють, що боротимуться далі.
  • Уперше від початку війни режим припинення вогню оголосили 30 квітня. Щоправда, він запрацював на 5 годин пізніше через обстріли окупантів. Увечері того ж дня вдалося провести першу евакуацію мирних мешканців із території заводу, які переховувалися там.
  • Однак 3 травня "режим тиші" було остаточно зірвано й окупанти поновили спроби штурму, атакуючи завод. Напередодні під час другої евакуації вдалося вивезти з міста понад 100 людей.
  • Попри те, 5 травня почалася третя евакуація з території "Азовсталі". Однак, на жаль, окупанти порушували "режим тиші", тому евакуація людей вартувала життя 3 захисників Маріуполя, які загинули під час обстрілів.
  • Для евакуації наших воїнів з Маріуполя створили петицію "Врятуйте Маріуполь", яку адресували генсеку ООН Антоніу Гутеррешу. Петиція зібрала уже понад мільйон підписів. Українці просять про процедуру екстракції – тобто вивезення третьою країною захисників Маріуполя з "Азовсталі". Згідно з умовами цього процесу, вивезені військові не мають повертатися на службу до завершення бойових дій. Підписати петицію можна на сайті Change.org.

До теми – жахаючі кадри з "Азовсталі": дивіться відео