Маріупольська міська рада повідомила, що російські війська перетворили місто на середньовічне гетто. Відповідно до цього буде й велика смертність.

Важливо Ми просили у партнерів зброю, але поки не маємо потрібної для деблокади Маріуполя, – Зеленський

Усе через те, що без ліків та медичної допомоги, а також без відновлення водопостачання та справної каналізації в місті спалахнуть епідемії.

Зараз більша частина наявного населення – старенькі та хворі люди. Без належних умов, смертність серед уразливих категорій зросте в рази,
– повідомили в Маріупольській міській раді.

Там зазначили, що частина маріупольців з прилеглих селищ були вимушені повернутися до міста. Через жорстоку систему "фільтрації" на території вільної України.

Дивіться шокуючі світлини з Маріуполя / Фото Маріупольська міська рада

Мер Маріуполя Вадим Бойченко додав, що росіяни продовжують геноцид, який розпочали 24 лютого. Наші люди в смертельній небезпеці, тому потрібна повна евакуація міста.

Коментар радника мера Маріуполя Петра Андрющенка

За його словами, люди продовжують жити в повній антисанітарії. Погане харчування, якість води, відсутність можливості прати речі, відсутність медичної допомоги, а також психологічний стан стресу – все це про різке зниження імунітету.

Вже зараз ми бачимо смертельну карусель, коли на місці ексгумованих загиблих у дворах багатоповерхівок з’являються нові могили. Без обстрілів та бойових дій. Зараз люди мруть від хвороб і де-факто епідемії,
– повідомив Петро Андрющенко.

"Якщо ситуацію не зупинити, а поки немає навіть натяку на це, очікуємо різке зростання смертності. До кінця року отримуємо мінімум 10 тисяч загиблих від наслідків війни та окупації. Додатково. Насправді – це просто жах. Чума 21 сторіччя як вона є", – додав Андрющенко.

Останні новини щодо ситуації на "Азовсталі"

Вас це може зацікавити – жінка з Маріуполя 2 місяці готувала їжу для людей, які ховалися на "Азовсталі": дивіться відео