Усі зими в Україні характеризуються температурою повітря, яка є вищою за норму. Про це розповів директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

До теми Підготовка до зими у прифронтовій зоні: чи забезпечать людей буржуйками та дровами

Сильні морози будуть короткочасними

Дуже холодної зими не буде. Така ймовірність для України є мізерною. Не виключаються морозні періоди, можливо, навіть сильні. Але вони будуть короткі і на загальному періоді зими не позначаться,
– пояснив Кульбіда.

За його словами, за останні 25 років середня температура січня – лютого в Україні зросла на 2 – 2,5 градуса. Відповідно – зменшилась кількість днів із негативною середньодобовою температурою, а тривалість зимового періоду скоротилася.

Зауважимо, мешканців прифронтових населених пунктів закликають евакуюватися, щоб безпечно пережити зиму. Адже російські обстріли пошкодили труби й опалювальний сезон у багатьох містах та селах не розпочнеться.

Якою буде погода в Україні восени

Кліматологиня та співробітниця Інституту геофізики імені Субботіна НАН України Світлана Бойченко розповіла, що в Україні є тенденція до підвищення температури повітря восени. Зокрема, стовпчики термометрів підійматимуться вище норми у вересні та листопаді. У жовтні – без змін.

Крім того, у листопаді цього року може бути більше дощів, а у вересні сухі дні чергуватимуться з вологими.

Це може вас зацікавити – яка минулого сезону була зима у Карпатах: відео