Передусім Олександр Сирський подякував своїм побратимам та посестрам, з якими служив. І висловив вдячність кожному, хто стоїть на захисті нашої країни.

Дивіться також Герой України та керівник знакових операцій: біографія нового Головнокомандувача ЗСУ Сирського

Заява Олександра Сирського

Новий Головнокомандувач зазначив, що звитяга, професійність та відданість Батьківщині наших воїнів не дозволяють Росії реалізувати свої плани.

Перша заява Олександра Сирського почалася зі слів вдячності до тих, хто захищає нашу країну:

"Шановні бойові побратими та посестри, з ким мав честь служити в лавах Сухопутних військ Збройних Сил України та ОСУВ "Хортиця"! Дякую вам за кожен день ратної роботи, проведеної разом на найтяжчих ділянках фронту нашої визвольної війни!

Ваша звитяга, професійність, відданість справі захисту Батьківщини та наполегливість у виконанні бойових завдань є фундаментом стійкості нашої оборони й не дозволяє ворогові реалізувати загарбницькі наміри.

Від щирого серця дякую кожному солдату, сержанту, офіцеру та генералу за спільну реалізацію оперативних планів, що дало змогу зберегти життя тисячам мирних громадян та врятувати від окупації територію України!".

Які завдання поставив перед собою Головнокомандувач

Сирський зазначив, що на порядку денному стоять нові завдання. Насамперед необхідно детально та чітко спланувати дії усіх органів військового управління, об'єднань, з'єднань і частин з урахуванням потреб фронту у новітній зброї, яка надходить від міжнародних партнерів.

Він наголосив, що основним завданням військової логістики були і є найшвидший і раціональний розподіл та постачання усього необхідного для бойових частин.

Також Головнокомандувач підкреслив, що штаби усіх рівнів зобов'язані знати всі без винятку потреби фронту і володіти ситуацією на кожній його ділянці.

Саме кваліфікація особового складу органів військового управління є вирішальною для розробки й успішної реалізації задумів та планів,
– сказав Сирський.

При цьому необхідно зберегти життя і здоров'я якомога більшій кількості військових. Тому Сирський обіцяє тримати баланс між виконанням бойових завдань та відновленням частин і підрозділів, водночас посилити інтенсивність навчання та підготовку особового складу.

Життя і здоров'я військовослужбовців завжди були та є головною цінністю Української армії. Відтак, дотримання балансу між виконанням бойових завдань та відновленням частин і підрозділів з інтенсифікацією навчання та підготовки особового складу залишається як ніколи актуальним,
– повідомив він.

Також потрібно запроваджувати нові технічні рішення і масштабувати вже наявний успішний досвід. Тому що такі речі, як застосування безпілотників та сучасних засобів РЕБ є "одним з майбутніх векторів побудови перемоги у нашій визвольній війні".

Лише зміни та постійне удосконалення засобів і методів ведення бойових дій дасть змогу досягти успіху на цьому шляху. Та, безумовно, надійний тил є однією з головних складових загального успіху у війні,
– наголосив Сирський.

Наприкінці заяви він подякував колишнім керівникам ЗСУ та ветеранам, які за 10 років російсько-української війни доклали всіх можливих зусиль задля відновлення і набуття спроможностей Української армії.