Офіцер ЗСУ Тарас Березовець пояснив 24 Каналу, чому так відбувається. За його словами, є дві причини зимової активізації ворога.

До теми Складна погода, складна оборона, – Зеленський заслухав командувачів щодо ситуації на полі бою

"Така в них наступальна концепція. Росіяни належать до числа тих армій, які навчені проводити наступальні й оборонні дії під час зими", – зазначив Березовець.

Чому росіяни активізувалися з початком холодів: дивіться відео 24 Каналу

Росіяни звиклі до холодів

Клімат у країні-агресорці такий, що немає особливої різниці між літом і зимою. Тож окупанти активно використовують свою здатність до проведення наступальних операцій саме в зимовий період.

Так, торік активізація наступу на Бахмутському напрямку почалася саме в грудні.

Я певен, що так само буде й цього року. Росіяни активізували свої наступальні дії на Куп'янському, Авдіївському та інших напрямках саме з настанням перших холодів. Таке враження, що вони просто чекали, доки температура опуститься нижче за нуль,
– припустив Березовець.

Замерзлі дороги

Ще одним поясненням активізації росіян взимку є затверділа від морозу земля. Тоді навіть по бездоріжжю бронетехніці рухатись набагато легше.

Однак наразі ще не пік російських атак. Для цього мінусова температура має протриматись щонайменше два тижні.

Ситуація на Сході: останні новини

  • Російські окупанти намагаються посилити тиск на Бахмутському напрямку, але через брак логістичного забезпечення починають скаженіти. Ворог тікає своїми замінованими полями.
  • Крім того, російські загарбники активізувались на Авдіївському напрямку. Зокрема, ворог тисне в районі коксохімічного заводу та промзони.
  • До того ж тривають наступальні дії росіян на Куп'янсько-Лиманському напрямку. Ворог намагається вийти до Синьківки на Харківщині.